Türk Futbolu’nda devrim yapmak isteyenler engelleniyor. Marka değeri peşinden koşanların atladığı ya da görmezden geldiği, Skibbe’yle başlayan Rijkaard’la devam eden, pasa dayalı modern futbol anlayışının oturmasını, Galatasaray’ın başarılı olmasını, Galatasaray’ın Türk Futbolu’na kazandıracaklarını istemeyenler var, güzel futboldan nefret edenler.

Pehlivan bir santrfor, kasap orta saha ve savunma oyuncularıyla, iyi mücadele ettiğine inanılan takımlar var hâlâ. Bileğe, ayağa, dize gelen sert müdahaleleri isteyen teknik adamlar var. Bunları televizyon ekranlarında alkışlayan, destekleyen yorumcular var. Bu yıldırma futboluna göz yuman hakemler var.

Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!

Haksızlığa karşı durma zamanı, Hagi ruhuyla! Arda’nın gerçekten kaptan olduğunu algılamasının zamanı, Metin gibi oynamanın, yenilmekten korkmamanın!

Galatasaray olduğumuzu hatırlamanın zamanı, Adnan Polat’tan Kapalı’sına!

Size sesleniyoruz Galatasaray sevgisini yüreğinde taşıyan herkese, sesinizi duyurun, isyan ateşine bir odun da siz koyun!

Güzel futbol oynamak için, haykırın, bağırın, çağırın, yazın!

Türk Futbolu’nu, marka değerini, izlemek ve içinde yer almak istediğimiz bu ortamı kirletenlerden arındırmak adına, sessiz kalmayın!

Kasap futbolcuları, buna prim tanıyan hakemleri, teknik adamları, alkışlayan yorumcuları yuhlayın!

Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!

http://www.alisamiyensokak.com/galatasaray/futbol/korler-ulkesindeki-kasaphane/

5 ekleme:

Adsız dedi ki...

EMRE'nin hareketinin art nyetli olmadğını düşünemiyorum:(

erol dedi ki...

Üzücü ama ne yazık ki futbolumuzun yıllardır değişmeyen gerçeği bu...

Bence total futbol devrimini, mevcut şartlarda dahi gerçekleştirebilir ve kasaplara en unutulmaz dersi vermiş oluruz...

yigit dedi ki...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=turkiye+ortopedi+ve+travmatoloji+ana+bilim+ligi

Cihan Berkin dedi ki...

Hatırlıyorum Harry Kewell Galatasaray'a ilk geldiğinde, ilk antremanlarından birinde bizim paftan bir oyuncu (murat akça galiba) tarafından sakatlanmıştı. Kewell gibi bir isim karşısında aşırı heyecandan böyle birşeye neden olmuş. Hatta Kewell da fazla üzerine gidilmemesini istemişti.

Aynı şekilde Galatasaray'ı da böyle Anadolu takımlarının karşısına çıkarmak da, Kewell'ı paftan bir oyuncu karşısına çıkarmak gibi bir şey oluyor. Arada bariz bir isim-marka-kalite farkı oluşuyor. Bir de buna fazlasıyla kötü niyet de eklenince böyle bir sonuç çıkıyor.

Galatasaray bu lig için kalite olarak çok çok fazla geliyor.

serbestatis dedi ki...

bir oyuncumuz sadece fb macından beri oynayamıyor. ki o oyuncumuz sakat olmasa su anki konumumuz cok farklı olurdu. bilerek yapmamıs falan. inanmıyorum.