Bu kadar birbirine zıt duygu üst üste binince ciddi anlamda dengesizleşiyor insan. Bir yandan transferlerin sevinci; Jo geldi, Gio geliyor diye duyulan heyecan, diğer yandan Harry Kewell'ın sakatlığına duyulan üzüntü ve buna yol açan etmenlere büyüttüğümüz öfke. İnanamıyorum. Baros'u özlemiş, ona kavuşmayı beklerken; kavuşamadığımız gibi yanına bir de Kewell'ın eklendiğine inanamıyorum. En büyük rakibimizi kendi içimizden çıkarabildiğimize inanamıyorum. Bir değil, iki değil, üç değil, beş değil, on değil. Çıldırmamak işten değil. Atletico Madrid maçında kim oynayacak şimdi ileride? Santrforumuz kim olacak? Tur zora girdi, ek olarak bu kadar sevdiğimiz bir adamı iyi ihtimalle 2-3 ay izleyemeyecek, Ali Sami Yen'de Daddy Cool diyemeyecek, maç sonu bu adamın konuşmalarını dinleyemeyecek olmamız ayrı bir üzüntü vesilesi. Aklıma kötü kötü şeyler geliyor, elimizden ise her şeyin olabileceği en iyi şekilde ilerlemesini ummaktan bir şey gelmiyor.

Olacak iş değil hakikaten. Daha kötüsü olamazdı... Çok üzüldüm. Çok üzüldük.

13 ekleme:

GSrock dedi ki...

Tamamen sağlık ekibinin hatası. yırtık olan adamı 3 gündür antremana çıkarmak neyin nesidir ya. Ancak bu kadar saçmalanır. Şimdi bir de Dos Santos gelecek deniyor. Dos Santos'da gelirse 2 yabancımızı yollamamız gerecek. Kimi yollayacaklar Nonda avrupa maçları sebebiyle yollanamaz. 1. Linderoth 2. kim ?? "Sağlık Raporu: Harry Kewell" açıklaması insanı tedirgin ediyor. Daddy Cool !!!

GSRock dedi ki...

Linderoth ile sözleşme fes edildi, bakalım hareketli saatler yaşanıyor, yeni bir fes açıklaması daha gelebilir...

Spooky dedi ki...

Nonda'nın fesih açıklaması gelecek heralde.
Kewell'ın sakatlığı ise sözleşmesinin uzatılmamasına neden olur mu diye düşündürttü beni.

Bu arada her ortamda sağlık ekibini savundum. Hepsi değerli hekimler, uzmanlar. Sonuçta hekim değilim, sağlık ekibine sallamaktan imtina ediyorum ve utanıyorum ama üst üste geliyor herşey. Kurcalıyor kafamı bu sakatlıklar...

Adsız dedi ki...

Gençlerbirliği'nin ara transferde Galatasaray'dan transfer ettiği Serkan Çalık ve Alparslan Erdem, Galatasaray Kulübünün doktorları yüzünden sakatlıktan kurtulamadıklarını s öylediler.
Serkan ve Alparslan, uzun süren sakatlıklar, yanlış teşhis ve tedaviler sonucu uzun süre sahalardan uzak kaldıklarını belirttiler.
Kırmızı-siyahlı ekip ile 2.5 yıllık sözleşmeye imza atan Serkan Çalık, Galatasaray forması altında, bir Fenerbahçe maçında sakatlandığını ifade ederek, "Fenerbahçe ile yaptığımız bir Türkiye Kupası maçında sakatlandım. Galatasaray kulübü doktorları basit bir menisküs yırtığı olduğu teşhisini koyarak beni ameliyat ettiler. Ancak ameliyat sonrası sakatlığım uzun sürdü ve bir türlü iyileşemedim. Bunun üzerine Almanya'ya gittim ve tedavimi orada yaptırdım. Oradaki doktorlar problemin kıkırdağımda olduğunu belirlediler ve ben ikinci kez ameliyat oldum. Ameliyat sonrası tedavim 8-10 ay Almanya'da sürdü. Galatasaraylı doktorların tedavi edemediği sakatlığımı, Almanya'da tedavi ettirdim" diye konuştu.
Serkan Çalık, Galatasaray'da yapılan yanlış teşhis ve ameliyatın, kendisini çok uzun süre futboldan uzaklaştırdığını bildirerek, "Dönüşü mde ise büyük bir kuvvet eksikliğim oldu. Bunu telafi edebilmek 3-4 ayıma mal oldu. Ondan sonra da çok iyi çalışmama rağmen Galatasaray takımında şans bulamadım" dedi.
Gençlerbirliği'nin devre arasında kadrosuna kattığı diğer Galatasaraylı futbolcu Alparslan Erdem de sarı-kırmızılı kulüp doktorlarının, sakatlığının nedenini bir türlü bulamamalarından şikayet ederek, şöyle konuştu:
"Galatasaray'da yaklaşık 4-5 ay sakatlık dönemim oldu. Ancak kulüp doktorları bu sakatlığımın nedenini bir türlü bulamadılar. Bu süre içerisinde maçlara, şiddetli ağrılarım nedeniyle iğne ve ilaçla çıkmak zorunda kaldım. Futbolcularda sıkça rastlanan stres kırığını, Galatasaray gibi büyük bir kulübün doktorlarının nasıl tespit edemediğini bir türlü aklım almıyor. Galatasaray' ın doktorlarının yanlış teşhis ve tedavileri, neredeyse futbol hayatımın bitmesine neden olacaktı."
Sakatlığına doğru teşhisi Gençlerbirliği Kulübü Sağ lık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Ergen'in koyduğunu söyleyen Alparslan, "Emin hocamı tanımamış olsam ve Gençlerbirliği'ne transferim gündeme gelmemiş olsa, yani bu teşhis ve tedavide 1-2 hafta geç kalsam futbol hayatım bitebilirdi" dedi.

Yorumsuz, çok sinirliyim....

roni dedi ki...

kewell'da sakatlandığına göre bu takımdan gitmesi gereken adam nonda değil leo franco'dur. aykutun leodan eksiği olmadığı,ufuk'un fazlasının olacağı kanaatindeyim. rijkard yapsın bi güzellik açsın genç kalecilerin önünü.nonda takımda kalsın.orta alana da bir adam alınsın.

UyAha dedi ki...

galatasaray gerçekten bu işi biliyorsa nonda'nın yerine franco'nun sözleşmesini fesheder.
yanlış mıyım?

scapula dedi ki...

Ben de Atletico maçlarını düşünerek Nonda'yı Leo'ya tercih ederim. Ama Kewell da gönderilse, yine doğru olan buymuş demek ki deyip geçmeye çalışırım herhalde. Çünkü Rijkaard gerçekten bu işi biliyor.

Spooky dedi ki...

Lütfen yarın maç oynansın, sabaha Kewell iyileşsin...

Jo'nun opsiyonu var mı yok mu? Yoksa neden? Bunlar aydınlansın, şampiyon olalım.

Bir de program eğlenceliydi bugün. :)

Adsız dedi ki...

http://galatasaraysaglikekibiistifa.blogspot.com

Boyle bir sey acmislar.

Adsız dedi ki...

kewell'ı severim, sakatlığına da üzüldüm ama takım için daha iyi oldu. düşük fizik-kondüsyon gücü yüzündden bu zor ve sıkışık takvim, bu ağır saha şartlarında kewell'ın yokluğu bizim için daha iyi.

Spooky dedi ki...

düşük fizik kondüsyonu var dediğiniz adam sezonun son 9-10 maçında 90 dakika oynadı ve çoğu zaman bütün yükünü çekti.

Kewell ile ilgili bu "fiziği zayı" algısı medyanın sallamasından başka bir şey değil.

Dreamtime dedi ki...

Yahu Kewell'ın kondisyon gücü nasıl zayıf oluyor? Sanırım arkadaş yalnızca sezon başında Kewell'ın çok fazla kendisini gösteremediği maçları izlemiş.Spooky arkadaşın da dediği gibi son 10 maçtır 90 dk oynuyor ve nerden baksanız hemen hemen her maçta bir golü var.Özverili ve disiplinli çalışan, ilerlemiş yaşına ve geçirdiği sakatlıklara rağmen GS'de tekrar kazandığı özgüveni bize fazlasıyla gösteren bir oyuncuya haksızlık ediyoruz.Umuyorum yönetim böyle bir adamı kaybetmeyi tercih etmez.

Emre Hesapdar dedi ki...

Kewell'ın kalması çok iyi oldu. Merak etme 2 ay sonra dönebilirse pek hissetmeyiz eksikliğini ama sonra lazım bize Avrupa'da.
Madrid maçlarında kimi oynatacağıza gelince mükemmel bir 4-6-0, yüksek pas trafiği ve kaleye topla beraber giren futbolcular izleyeceğimizi düşünüyorum.