Çok zor kura, çok zor... Her iki turda da.

Ama büyük maçlar izleyeceğiz, büyük keyif alacağız ve elersek inanılmaz bir ivme kazanacağız.

Üstelik Fenerbahçe gibi bir üst sınırımız da yok, elenmeyecek bir rakip gelmedi karşımıza. Zor kuraya karşın bu da bizim şansımız.

Biraz şans, bolca konsantrasyon ve müthiş bir taraftar desteğine ihtiyacımız var.

Devre arasını da çok iyi değerlendirmeye tabii.

Lütfen olsun!

14 ekleme:

Spooky dedi ki...

sana yüzde yüz katılıyorum. uefa kupasını kazandığımız sene de rakiplerin o dönem için güçlü olduğu hatırlatmak lazım.

oynatmayan takımlara karşı bir sıkıtımız olduğunu düşünürsek, belki de geriye baktığımız da "iyi bunlar gelmiş" diyebiliriz.

a.madrid hem kötü günler geçiriyor hem de defansı bizim defansımız gibi problemli. bireysel yetenek anlamında hücum hatları güçlü ama geçebileceğimize inanıyorum.

hem maçların devre arasından sonraya denk gelmesi, bizim performansımız açısından da iyi olur. hem fiziksel, hem zihinsel hem de taktik olarak yenilenmiş olacağız.

Spooky dedi ki...

blog takipçileri arasında daha önce yurt dışına deplasmana gitmiş varsa bu işin maliyeti ne olur, nedir, ne değildir bir iki ipucu verebilir mi? kim düzenliyor turları falan?

Can dedi ki...

Juventus, Milan, Real Madrid lere aman onlar kim derken geldiğimiz yerdir canımızı sıkan. Milan'ı yendik, o güvenle en tepeye çıktık. Atletico bir benzeri için uygun takım.

Sade dedi ki...

bence çok kötü bir kura değil bu. pas yapmak kolay olacak, defanslarında en az bizim kadar ağrıza var, forvet hattı biraz endişe verici Kun, Forlan korkutabilir gözümüzü. Ama tam dengi dengine maçlar olacak bence, gününde olan, kazanacak.

moist dedi ki...

şans, konsantrasyon, destek, bir adet stoper, bir adet ön libero. bu turun formülü budur bizim için.

onlar savunmaya takviye yapmassa kewell, keita, baros ve daha da iyiye giden bir elano a.madrid'i DAĞITIR. ama şu anki formuyla servet ve g.zan/e.aşık'tan kurulu bir savunmayı da agüero ve forlan darmadağın eder.

agüero ve forlan'ın devre arasında transferi de gündemde bu arada. böyle bir şey olursa çok kan kaybeder a.madrid.

Spooky dedi ki...

agüero chelsea yolunda diye çok haber geliyor. chelsea'nin transfer yasağı geçici olarak kalktı. cas'tan son karar çıkana kadar transfer yapabilecekler. ocak transfer dönemi onlar için açık. transfersiz iki sene daha drogba-anelka ikilisi chelsea'yi taşımaz düşüncesiyle, agüero'ya meyletmişler. bu transferin arkadasındayız tabii, destekliyoruz.

aslında teknik, taktik analiz için beklemek lazım ama ben gökhan zan transferine çok karşı olmama rağmen galatasaray'ın defansının şu haliyle cepheden gelen toplarda nispeten daha iyi olduğunu düşünüyorum. organizasyon-açık alan-yan top gibi zaaflarımız var. a.madrid'e baktığımızda ceza sahası önünde aralara fazlaca pas bırakan veya direkt kaleye şut çeken bir görüntüleri var. yani madrid yakalarsa fark olur görüşünde değilim. tabii ki stoper şart o konuda itirazım yok.

burada konsantrasyon ve ön libero + stoper formülü işler buna inanıyorum.

bazı takımlar vardır, savunması kötü diye savunmaya ağırlık verdikçe herşey daha kötü olur. a.madrid şu an o durumda. sanchez flores'i de benfica zamanında yine savunması kötü denilen takımla yendiğimizi unutmamak lazım. bir de galatasaray yaşlı takım demiş ispanyol medyası, ayıp etmişler :)
rakiplerini bilmemeleri bizim işimize yarar.

Gala's dedi ki...

@ spooky

geçen sene ultrAslan,
Hamburg, Bordeaux Hertha gibi maçlara tur düzenlemişti.

650 Euro ya gidilmişti Hamburga. ( Herşey dahil )

- BEST Havayolları ile İstanbul / Hamburg / İstanbul uçak bileti
- 3 yıldızlı otelde 1 gece konaklama
- Alan/Stadyum/ve Stadyum /Alan transferleri
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
- Hamburg ½ gün şehir turu
- Maç bileti Galatasaray taraftarına ayrılan yerden
- ultrAslan atkısı hediye
- Müze gibi yerlerin gezimi
- Yurtdışı Çıkış harcı bedeli
- sağlık sigortası
-schengen vizesi

scapula dedi ki...

Arda,

Ben de baktım da biraz... Bireysel olarak gidip gelmek biraz uçuk duruyor. Tur fiyatlarını beklemeni öneririm naçizane.

Spooky dedi ki...

Cevaplar için ikinize de teşekkür ederim. Turları beklemek mantıklı gözüküyor. Zaten eğer bi değişiklik olmazsa tarih itibariyle gidemeyecek durumdayım.
Liverpool veya Lizbon deplasmanına gideriz inşallah.

sembolist dedi ki...

servet-forlan
servet-aguero eşleşmeleri rüyalarımıza girer oldu yahu:))
şaka bir tarafa bu defans beni bırakın atletico maçını,herhangi bir sıradan maçta bile endişelendriyor.hayırlısı..

Spooky dedi ki...

iki post öncesiyle ilgili birşey söylemem gerek. Ali Sami Yen'de "ayağa kalkmayan fenerli olsun" gibi saçma sapan bir tezahürat duymaya dayanamıyorum. ikinci sınıf küçük kulüp taraftarı gibi kompleksli tezahüratlara ne gerek var? ankara'dan kalkıp gelmiş olmasan çıkıp gidecektim öyle içim daraldı. bir daha bu tezahüratı duyunca oturacağım, herkesi davet ediyorum :)

Adsız dedi ki...

o 2. sınıf dediğin tezahurat bu tribünden çıkmıştır. asıl utanması gereken o 2. sınıf takımlardır. ortalıktaki anonim bestelerin tamamı bu tribünündür.

he söylenir söylenmez o anlık meseledir bunu kimse kontrol edemez.

Spooky dedi ki...

nereden çıktığının hiç önemi yok onu tartışmıyorum isterse curva sud ayağa kalkmayan interli olsun diye bağırsın. ikinci sınıf bu tezahürat bu. oradaki insanların taraftarlığını fenerbahçe üzerinden tanımlamanın anlamsızlığına değinmek istedim ben.

bir de sosyal altyapısı olan başka bir sorun var o da numaralıda/kapalıda oturanlara laf atmak. avrupanın her yerinde yaşandı/yaşanıyor bu. gelirle ilgili altyapısı olduğu için de sosyal diyorum. bunu yeni stad öncesi mutlaka aşmalıyız. konumuz olmadığı için böylece geçiştireyim.

"ayağa kalkmama-fenerli olma" hadisesine döneyim. insanlar ayağa kalkınca biz maçı kazanıyorsak, herkes ayağa kalkar zaten. önemli olan tezahürat yapmak... bağırmayanı da ayağa kalk fenerli misin pis herif diyerek "motive" etmek yerine başka yollar bulmak lazım.

Gala's dedi ki...

Böyle bir tur buldum.

http://www.wts.com.tr/atletico-madrid-galatasaray-maci-2gece.htm