19 Kasım 2009

Yiğit Şardan

Yiğit Şardan'ın Galatasaray tarihinin en başarısız başkanına seçim kaybetmekten sonra ikinci şanssızlığı oldu, basketbolda yaşanan skandal. Yaşananları dün herkesle beraber öğrendiğini, suçsuz olduğunu yakından biliyorum; ancak yapılan ihmalkârlık, sahtekârlık ve ahlaksızlık onu da istifaya götürdü. Bu kararı, Galatasaray Başkanı olma hayallerine de son verdiği anlamına geliyor bir yerde. Gerek bugüne dek başarıyla sürdürdüğü görevi, gerekse bu asil davranışı saygıyı ve teşekkürü hak ediyor. Türkiye'de alışık olmadığımız bir görüntü. Yönetim içinde olmasa bile, Galatasaray için her zaman göreve hazır olması dileğiyle...

9 ekleme:

Serhat Kapoğlu dedi ki...

Yazıdaki düşüncenize katılmamak elde değil.Seçim kaybettikten sonra,birde üstüne bu olay eklenince Yiğit Şardan açısından yıkım olmuştur.İstifasını verene kadar bana göre işini layıkıyla yapan yöneticilerimizden biridir.Sanırsam 17.şampiyonluğumuzdaki taraftar cdsinin hazırlanmasında ve birçok reklam gelirleri faaliyetlerinin düzenlenmesinde aktif rol oynadı,tabi yanılıyorda olabilirim,ama bildiğim kadarıyla böyle.Eğer haberi yoksa bu olaydan ve buna rağmen istifasını vermişse galatasaraylılık değerlerini geçtim,kendi hayat değerlerine de önem veren biri olduğunu herkese göstermiştir.En azından kendime düşeni yaparak bu saygın galatasaraylı yöneticimize teşekkür ediyorum.Yolu açık olsun,birgün galatasarayımıza tekrar hizmet verebilecek aktif bir rolde görmek dileğiyle.

Faruk Alpaslan dedi ki...

İstifa da bir hizmettir.

bonaventure dedi ki...

galatasaray basketbol şubesi sorumlusu bir insanın galatasaray basketbol şubesinde yaşanan bir skandalı yeni öğrenmiş olması da bir hatadır eğer öyleyse.

madem basketbol şubesi sorumlususun. ya kampına bizzat kendin gidersin, ya da çok güvendiğin birini gönderirsin. ikisini de yapamadıysa tabii ki suçludur.

evet galatasaray için büyük bir kayıp, evet daha yapacak çok şeyi vardı. ama bu kadar büyük bir hatanın ceremesini de çekmek zorunda.

Spooky dedi ki...

Yiğit Şardan doğru olanı yaptı. Teşekkür etmek lazım... Yönetici olarak tavrını hep takdir etmiştim; yaptığı önemli bir hareket.

Bu skandalın ve istifa, başkanlık seçimini mutlaka etkileyecektir. Yiğit Şardan'ın Adnan Polat'ın listesinde olmasının kongre açısından anlamları vardı.
Adnan Polat'ın seçimi kazanması için mutlak sportif başarı ve stad inşaatının ilerlemesi gerekli.

Not: Aklımdaydı ama daha yeni yorum yazabildim. Geri dönüşüne çok sevindim... Zaman zaman kontrol ediyordum blogu, yeni postları görünce mutlu oldum.

scapula dedi ki...

Spooky,

Teşekkür ederim.

Bu arada Başkan, istifayı kabul etmeyecek sanırım. Net bir şey söylemek mümkün değil tabii, belki kendisi dahi bilmiyordur sonucun ne olacağını.

Gala's dedi ki...

Umarım istifa kabul edilmez ve ikna edilir. O kendisine yakışanı yaptı. Onu geri döndürmek bize düşüyor. Yenilikçilerin adamı Yiğit Şardan kalmalı. Suçsuz olduğu halde istifa etmesi onurunu gösteriyor. Tek suçu haberi olmamasıdır. Ama o zaman altında çalışan Yiğit Şardandan haberi olmayan Polatda istifa etsin. Polattan haberi olmaayn kongrede istifa etsin. Kulübe kilit vurulsun. Olcak iş değil bu.

Spooky dedi ki...

Bu arada istifa kabul edilmesine rağmen, Yiğit Şardan'ı koruyan ve destek olan bir açıklama yapıldı.

Ayrıca Özhan Canaydın'ın, "Bir şubeyi yönetemeyip tarihi bir skandala karıştıran bir isimle başkanlık yarışına girmiş olmaktan hicap duyuyorum" açıklaması ağır olduğu kadar kongreyi de etkileyici nitelikte. Adnan Polat, Yiğit Şardan sayesinde belli bir kitleyi kendine çekse de Özhan Canaydın-Mehmet Helvacı ikilisiyle de oy alıyor.

Kongreye taktım bu aralar kafayı...

kutay dedi ki...

yiğit şardan'ın kesınlıkle bu sahtekarlıkla işi yok. en azından sahtekar değildir. ama hatalı olduğu da gerçektir.

"Tek suçu haberi olmamasıdır." cümlesi zaten içimizi acıtıyor. basketbol şubesinde olan bıtenden haberı olmayacaksa neden o koltuga otururur ki?

yiğit şardan aday olduğu seçimi "lise gömleği bu camıaya dar geliyor" dediği gün kaybetmişti, cemal nalga'nın almanya'daki maçından sonra diğer seçimleri de kaybetmiş oldu.

çıkarılan şampiyonluk cd'si ne yazık ki bazı şeyleri göz ardı etmek için yeterli değil.

saygılar..)

Emre Hesapdar dedi ki...

kişisel olarak sevmediğim, idareci olarak başarılı gibi görünen kimsedir;
olayı ihmali vardır veya yoktur tartışılır;
fakat yakışanı yapmıştır, tebrik etmek gerekir;
bu camia kişilere endeksli değildir;
bir yiğit gider on yiğit gelir.