30 Temmuz 2009

Arda Turan Oley!

Eğer bugüne dek futbol edebiyatında "beyin" benzetmesi hiç yapılmasaydı, ben keşfederdim, bugünkü Arda'yı gördükten sonra. Artık anlayacağız ki, yeni Galatasaray'ın en büyük yıldızı o. Günbegün gelişimini izliyor ve izleyecek olmanın heyecanıyla doluyum. İşte Rijkaard, Neeskens bunun için geldiler. Sadece bu bile her şeye değer.

(Maç yazısı bir süre sonra...
)

5 ekleme:

Spooky dedi ki...

İstanbul'daki Tobol maçında Arda'dan lider sinyalleri gelmeye başlamıştı.

O maçtan sonra Arda burada oynamaz bu maçta da kötü diyenler olmuştu. Bu maçtan sonra da olacak.

Senin maç yazından önce bir noktaya dikkat çekmem lazım.

FEDERASYON!!!

İkinci hafta pazartesi gününe maç koyan ama ilk hafta pazartesi gününe maç koymak yerine Gaziantep'te 19:30'da maç başlatan federasyon.

Pazar günü Lig TV'nin itirazına rağmen iki maç olacağı duyulduğunda Fenerbahçe'nin federasyona baskı yaptığını Şansal Büyüka programında açıkladı.

Galibiyet falan beklemyiorum Antep'te. Sağ çıkalım yeter.

scapula dedi ki...

Arda,

Yazacak o kadar çok şey birikti ki...

İstanbul'daki Tobol maçını yazmak isterdim mesela. Arda o maç muhteşemdi. Sanki on numaralı formayla birlikte on numara pozisyonunu da üzerine giymişti. Bugün de benim çok sonra ulaşabileceğini düşündüğüm performansı ikinci maçında gösterdi bizlere. Gerçekten çok heyecanlandım.

Elano, Kewell, Keita, Baros; hepsi birer yıldız ama hakikaten en büyük kozu Arda Turan bu takımın. Bundan gitgide daha emin olacağız, diye tahmin ediyorum...

Spooky dedi ki...

Ata, seni çok iyi anlıyorum. İçimden sayfalarca yazmak geliyor.
Tek tek, her futbolcu her pozisyon her diziliş için... Saha içndeki organizasyonlar ve ihtimaller üzerine.

Arda, Arda, Arda... Kaptanlık yapamaz denirken hem Tobol maçında hem bu maçta insiyatif nasıl sergilenir, zamanlaması nasıl olur gösteriyor bize.

Üstüne 3 maç içindeki gelişimimiz, transferler, rotasyon, Kewell...

Bu arada Kewell demişken, Kewell'ın yedek kalacağını tahmin ediyor çoğunluk. Bence dediğin iç saha maçlarındaki altılı dışında deplasmanlarda da Kewell'ı göreceğiz.

Farkında mısın futbolcular sanki şut çekmeyi orta yapmayı öğrenmişler. Arda da iki maçtır çok daha sert şutlar çekti...

O kadar mutluyum ki; bu arada program da 4-3-3 bahsimizden şikayet edilirken ve abarttığımızı söylenirken çok güzel özetledin aslında Total Futbol değerlerinden konuştuğumuzu. Mourinho'nun, Scolari'nin 4-3-3'lerinden bahsetmediğmizi ayrıca teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

bu adama bu forma yakısıyor :) allah bizi ayırmasın kaptanım !!!

sng dedi ki...

Varsa ARDA Kalmazsın dARDA...