Avrupa futbolu uzmanı değilim. Schuster'i, Houllier'i tanıyor, biliyorum elbette ama gelmeleri hâlinde kesin başarı sağlayacaklarına dair bir inancım olmayacaktı. Bekleyip görecektim. Konuşulan bütün isimlerden daha çok içime sindi Rijkaard, çünkü onu her iki isimden de çok daha iyi tanıyorum. Mutluyum. Euro 2000'de Hollanda'ya turnuvanın en iyi futbolunu oynatıp, Frank De Boer'in ikide iki penaltı kaçırma istatistiği yaptığı maçta elenmişti İtalya'ya. Sadece turnuvanın en iyisi değil, yaşım itibariyle o güne kadar izlediğim en iyi futboldu o Hollanda'nın oynadığı. Barcelona'da yine başarılıydı bence Rijkaard, Cruyff'un danışmanlığının da etkisiyle belki. Bizde Kalli'yi bırakmazlar artık herhalde başında. Heyecanlıyım, şimdilik iyi dileklerde bulunmakla yetineyim, fazla yorum yapmak yerine. Kaderi, vatandaşı ve adaşına benzemesin. Benzemez de zaten. Çok büyük bir iş başarılmıştır Rijkaard ile.

Hayırlı olsun değil, kutlu olsun diyorum.

12 ekleme:

t2 dedi ki...

KADERİ ADAŞINA VE FRANSIZ VATANDAŞINA DA BENZEMESİN :)

alperensaylar dedi ki...

nedir bu frankların galatasaray sevgisi anlamadım:) gerçekten tebrikler, hakikaten pclion un dediği gibi sağ gösterip sol vurdu gs yönetimi. bi de bakarsınız danışman olarak da cyruff gelir:)

TerryM0re dedi ki...

Kalli nin sözleşmesi bitti ve ülkesine döndü..Kendisi altyapı raporu sunmuş..

Gala's dedi ki...

Lebron James Isteyruk.

T. Egemen Gul dedi ki...

Olmaz. Rijkaard'la Galatasaray yapamaz, Turkiye de başarılı olamaz.

Adsız dedi ki...

Rijkaard'i getirmek cok buyuk bir yonetim basarisi ama yonetim kendisini medyanin guccuk hakan ve sergen gibilerin serrinden korursa bu basari bir anlam kazanacaktir. Fakat ben yine de medyanin daha insafli olacagini dusunuyorum. Ne de olsa kariyeri belli birisi.

scapula dedi ki...

Bence başlar yakında,

"Bu Rijkaard o Rijkaard değil."

"Klonlayıp kopyasını mı getirmişler? Ha ha ha!"

"Rotterdam'ı küme düşüren adamı getirirsen olacağı bu."

t2 dedi ki...

ADNAN & ADNAN'S OLDUĞU MÜDDETÇE ... BAŞARI ÇOK ZOR ... AMA EN AZINDAN KALİTELİ YABANCILARI GETİRMİŞ OLUR ... AVRUPA DA SES GETİRİR . G.SARAY YİNE YAPTI YAPACAĞINI ...

Adsız dedi ki...

@T. Egemen Gul,
Zoruna gidenin borusuna gitsin.

volvox dedi ki...

Hayırlı olsun...

vakilinchuk dedi ki...

SABIR,SABIR,SABIR...

İşte bütün mesele bu...

GALATASARAYLI dedi ki...

şampiyonuz bu sene.kısa ve net:)