10 Mart 2009

Nokta

Değişen pek bir şey yok. 6 sene yönetilmedik, şimdi de 16 sene öncesinin anlayışıyla yönetiliyoruz. Halbuki ne güzel başlamıştı her şey. Şimdiyse sezon başında atılan bütün büyük adımlar, aynı şekilde geriye doğru atılıyor. Tekrar sıradan bir takım olma yolunda tam gaz ilerliyoruz. Hamburg'u da Volkan'la Semih eler artık. Kadıköy'deki finalde de onlar oynar. Lincoln'ün yerine Emre Çolak, Mehmet Topal'ın yerine Gökhan, Baros'un yerine Cem Sultan, Arda'nın yerine de Ferdi'yi koyduk muydu, bizi kimse tutamaz. Yazık ki umutlanmıştık. Mahvettiler güzelim takımı. 2008-2009 sezonu bitmiştir. Artık Galatasaray hedefsizdir. Lig? UEFA Kupası'nın yanında lafı dahi edilmez. Ama şampiyon olunacaksa Meira'sız da olunur, doğruya doğru.

Uzun yıllar sonra ilk defa, Mart ayını gördük Avrupa'da. Büyük bir motivasyonumuz da var çünkü UEFA Kupası finali, Fenerbahçe Stadyumu'nda. Az da olsa ufukta görünüyor değil mi Kadıköy? Az da olsa şansımız var değil mi o gün o sahada mücadele etmek için?

Artık yok işte. Gişelerden çıktık diyordu ya Haldun Üstünel; köprü çıkışında araba kaza yapıp hasar aldı, üstüne biz de sağlam parçayı sattık. Bu araba artık Kadıköy'e ulaşmaz. Galatasaray, UEFA Kupası'nda final oynayamaz. Takımın ilk 3 stoperi yokken, mümkün değil. Paraya ihtiyacımız varmış. Varsa, sene başında alma. 5 milyon bonservis verdiğin adamı, 6 milyonluk teklif gelince "Uuvv, biz buradan kâr ediyoruz." deyip satacaksan hiç alma. Oyuncuya verdiğin para da cabası. Ben işin Meira'sında değilim, Portekizlinin oynadığı futbolu da beğenmiyorum zaten; önümüzdeki sene çok daha iyisini oynayacağından emin olmakla birlikte. Bugün Hamburg maçı öncesi 35 yaşındaki Emre Aşık iyi bir paraya satılsa yine aynı tepkiyi veririm. Burada satılan sadece Fernando Meira değil çünkü; Galatasaray'ın Kadıköy'de UEFA Kupası'nı kaldırma ihtimali.

İlhan İrem söylesin;

Yazık oldu yarınlara, avunurum anılarla, hani ner'de yeminlerin, hepsi sanki bir rüya...

8 ekleme:

aksilaz dedi ki...

Uefa kupası 6 milyon euro ugruna satılmıştır. yazıklar olsun...

hedefleri lig şampiyonluğu. işte bu kadar çapsızlar

apaç dedi ki...

gelişine sevinmedim ki gidişine üzüleyim gibi arabesk bir giriş yapmak isterdim; lakin hislerimi saklamak istemiyorum.

23 nisan çocukları kadar neşe doluyum.

oh oldu.

kutay dedi ki...

yapmayın lütfen.
takımın en ıyı oyuncusu satılmadı, hatta en formsuzu satıldı. hamburg macından 2-3 gun once olması hata tabi ama bunu hedefsızlıge bağlamamak lazım.
yıllar önce adrian ille'yı satanlar su anda vizyonlu baskanlar olarak anılıyor. meira'nın satışı zarar olmaz...

mondo trasho dedi ki...

Amma abartmışsın be hocam.
Galatasaray defansında çokda önemli işler yaptığı söylenemez. Meira mı şampiyon yapacaktı Galatasaray'ı? Aksimne Meira'ya rağmen bu takım bu tura yükseldi.

scapula dedi ki...

Sadece formsuz bir dönem, sağında Sabri'yle oynaması, yeni kurulan bir tandem ve sürekli değişen ikililer vesaire, geçiyorum bunları... Başka zamanın konuları bunlar.

Sorun şu. Kim oynayacak Hamburg maçında? O bölgede düşünülecek ilk 5 adamın 4'ü yokken kim oynayacak? Volkan Hakan Emre Sabri? Hakan Semih Emre Sabri?

Hadi Hamburg'u geçtik. Sonrası? Emre ne zaman düzelecek? Kaç dakika oynadı bu sezon? Servet ne zaman düzelecek? Diğer oyuncuların sakatlanmayacağının garantisi var mı? Sakatlanırlarsa ne olacak?

Olabilecek en kritik zamanda 6 milyon euroluk bir teklifin geri çevrilemediği bir oyuncu için neden 5 milyon euro'dan fazla harcama yapılıyor?

Cevap bekleyen sorularım, bunlar. Yoksa Meira'nın iyi oynamadığını görmemek mümkün değil elbette.

apaç dedi ki...

çevir yoldan 1.85'in üzerindeki herhangi bir sağlıklı türk gencini; koy bu meyra'nın yerine, samimi söylüyorum daha fazla katkı verir.

semih'i, hkb'yi çoktan geçtim.

gltsry dedi ki...

çok sinirliyim cidden.ve anlama zorluğu çekiyorum bütün olup bitenleri.eğer satıldıysa(hala bir açıklma gelmedi siteden) gerçekten büyük başarı! 5 milyon euro ver 6'ya sat bu zamanda satışın böyle karlısı görülemez herhalde.ha birde işin sıcak para kısmını unutmayalım.işte bütün burda anlayamadığım şeyler başlıyor.madem 6 euroya satacaktık niye bunca para döktük uğrunda.madem sezon sonunu bekleyemeyecek kadar umutsuzuz bu oyuncudan niye bu kadar güvendik en başta.madem durmadan sıcak paradan bahsedecektik niye koyduk uefa hedefini.mesela 2 stoperinde sakatken para için adam satacaktıkta niye çıktık bu yola.böyle pervasız nasıl davranıyoruz.meira'nın gidişine sevinenler herhalde beni düşünüyorlar stoperde.
ya da sabri emre hakan volkan dan oluşan bir savunma düşünüyorlar.işte buda bir nevi harakiri.hakan'ı stopere koymak soldan da vazgeçmek anlamına gelir. yani o bölgeyi de kaybetmek.sıkışırsak semih oynar hakan oynar ile olmuyor bu işler.ayrıca niye sıkışıyoruz onu da anlamıyorum durduk yerde.uefa gibi bir hedefe yürürken niye ite kaka zorlanarak yürüyelim.sezon sonu satmak o müthiş karı mı düşürür.ayrıca semih kaya bu yükü kaldırmaya hazırmı sadece bir maç yaptığı sezonda?
bence meira'nın şuanda da sezon sonuda satışı zararımıza.çünkü onun iyi bir oyuncu olduğunu,servet ile uyum sağlayamadığını düşünüyorum.olabilir tek tek iyi oyuncu olabilirsiniz ama birbirine ayak uydurmak başka birşeydir.kaldı ki emre aşık ile güzel uyumunu gördük meira'nın.ben emre güngör ile bu uyumun tavan yapacağını düşünüyordum.ama meira ve emre güngör ikilisi bir türlü birlikte oynayamadı.neyse zaten meira ne yaparsa yapsın yaranamayacak kendi çevremden de biliyorum.son iki maçta düzelen ve dahada düzeleceğine inandığım performansı kimsenin umrunda değil.herkes takılmış plak gibi bu adam stoper değil diyor.bendede bunun üstüne laf söyleyecek derman kalmıyor:(

MOURINHO dedi ki...

Bu kadar karamsar olmaya gerek yok bana göre.

Meira ne verdıkı bu takıma gidişi neleri götürecek.Aslan gıbı Semıh Kaya var.Semıh kı PAF takımdakı hocasıyla bızzat konusmus bırıyım.O bızım gelecegımız demıstı kendısı.

Zira Meira denen kazma defansıda ıyı bır paraya elden cıkardık.Daha nesıne uzuluyoruz.