21 Şubat 2009

Bir Zamanlar Ali Sami Yen

Aslantepe'nin günden güne yükselmesini büyük bir hevesle takip ediyoruz bugün. Yeni stadımıza geçecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Ama bunun bir de öncesi var. Her yeninin bir eskisi olduğu gibi, her eskinin de yeni olduğu zamanlar var. Yukarıdaki fotoğraf çekildiğinde, takvimler 1963 senesini gösteriyor. Arka planda Ali Sami Yen Stadyumu'nu görüyoruz inşaat hâlinde. Önde ise Gündüz Kılıç, Metin Oktay, Ali Uras, Coşkun Özarı, Turgay Şeren gibi büyük efsanelerin de aralarında bulunduğu Galatasaray Futbol Takımı, başkanından yöneticisine toplu hâlde fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirmiş.

Tarihi ve geleneklerine bağlılığıyla bilinen Galatasaray Spor Kulübü, 2009 yılında tekrar vermeli bu fotoğrafı. Gelecek kuşaklara gurur içinde bakılacak bir tablo daha bırakılmalı. Bugünkü Galatasaray oyuncularına da Metin'le, Gündüz'le aynı karede buluşma gururu yaşatılmalı! Sarı kırmızılı formanın ilk kez giyilmesinin 100. yılında yapılmıştı bunun bir benzeri ve ortaya çıkan tablo muhteşemdi. Bence bir dejavunun daha zamanı geldi.

4 ekleme:

ultrANIL07 dedi ki...

Harika bir fotoğraf bu :) Nereden ve nasıl bulduysan tebriği hak ediyorsun :)

scapula dedi ki...

Teşekkür ederim Anıl...

Fotoğraf, Akın Doğan adlı bir büyüğümüzün arşivinden.

cisco dedi ki...

hani gelecegi donus gibi filmlerde gecmise gittiklerinde kendi zamanlarindaki onemli bir yapiyi yapilirken gorurlerya, oyle hissettim kendimi.

muhtesem.

zemin pek degismemis yalniz :) saka saka.

Kadıköylü Aslan dedi ki...

İnanılmaz. Süper bir foto bu