30 Ocak 2009

Forza Fanatizm

Beşiktaş taraftarları, Forza Beşiktaş forumunda kampanya başlatmışlar, Galatasaray'ı UEFA'ya şikayet ediyorlarmış Sivasspor maçında yapılan ırkçı tezahüratlar nedeniyle. Komik ama söyleyeyim, facebook grubu da kurmuşlar. Yapabildikleri, UEFA'ya mail atmak. Amaç da Galatasaray'ın ceza alması. Hızla büyüyor kampanyaları. Bir kişi de çıkıp demiyor ki, "Yahu arkadaş, biz kendimize de dönüp bir bakalım, komik duruma düşmeyelim sonra." (Hakkını yemiş olmayayım, yazı bitmeden bir kişi çıkmış.) Şöyle bir geçmişe uzanalım şimdi.

Sivasspor'a yenilince densizleşip "Sivaslı ayılar İstanbul'da ne arar" diyen, sen. Diyarbakırspor'un sahadaki direnişini hazmedemeyince terbiyesizleşip "PKK dışarı" diye inleyen, sen. Yahu uzağa gitmeyelim, bugün şikayet ettiğin tezahüratın sonuna Balili yerine Revivo getirip söyleyen, yine sen. Hangi yüzle gidip UEFA'ya başvuruyorsun; demezler mi adama... Derler, diyorum.

İki tane fanatik UEFA'ya mail attı diye Galatasaray ceza alacak değil. Ha, alacaksa alsın; 19 Mayıs 2007'de olduğu gibi yanlışlar cezalandırılmaya Galatasaray'la başlansın. Yine o zaman olduğu gibi en ufak bir muhalefetim olmaz, hak ettik derim. Ama mevcut ayıbı, üzerine koyarak kendi ayıpları haline çevirenlere de acıyarak bakarım. Şu konuyu, yani sarısı kırmızısı laciverti siyahı beyazı olmayan, insanlığa dair bir sorunu bile Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş muhabbeti hâline getirene acımaktan öte yapılacak bir şey yok çünkü.

Biz, kendimizce samimi bir tepki gösteriyoruz yaşanan iğrençliğe. Belki sayımız az, belki kendine Galatasaray taraftarlarının sözcülüğü görevini biçen taraftar grubu saçmasapan açıklamalarla durumu daha da acı bir hâle getiriyor yapılan ayıbı meşru kılmaya çalışarak, ama yaşananlardan dolayı mahçubiyet hisseden birileri var. Başka birilerinin bu olanlardan nemalanmasına ise göz yumacak değiliz. Herkes kendi önünü temizlesin. Ortada büyük bir yanlış var ama kimse bunu kullanmasın. Hakikaten ayıp oluyor. Tıpkı salı akşamı olduğu gibi.

2 ekleme:

Chao Grey dedi ki...

Eline sağlık kardeş. Aynısını Ercan Saatçi'nin gazına gelip de taraftar gruplarının resmi sitesinde "sarı-kırmızı-yeşil PKK'nın rengidir" diyen, sonra kendi amblemlerinde de bu renklerin olduğunu hatırlayan şahıslar da yapmıştı.

Senin Sevginle Yaşıyoruz dedi ki...

Güzel bir yazı teşekkürler öncelikle.

Beşiktaş taraftarını anlamak oldukça güç,kendi yönetimine olan kızgınlıklarını başka şeylerden cıkarmak istiyorlar.Denizli maçında inönüdeki küfürleri duyduk hepimiz?Hani nerede saha kapatma?
Gerçekten ayıp bunlar,benim gözümde beşiktaş taraftarı bitmiştir.