12 Aralık 2008

Mehmet Güven

Yukarıdaki fotoğraf, Benfica deplasmanında çekilmişti. Bana göre, sezonun şimdiye kadarki bölümünün en güzel karelerinden biri. Galatasaray'da en çok haksızlık yapılan iki kişinin dayanışması mı dersiniz, Michael Skibbe'nin "Mehmet Güven'i Galatasaray'a kazandıracağım." diye bağıran görüntüsü olarak mı yorumlarsınız, size kalmış. "İki istenmeyen adam" olarak da görmek mümkün elbette, ancak ben daha evvel defalarca belirttiğim gibi her ikisini de Galatasaray'ın geleceğinin önemli mensupları olarak görüyorum. Bugün Mehmet Güven ilk 11'de. Gösterebileceği olumlu bir performans, Galatasaray'ın önümüzdeki 5 yıllık dönemini ciddi boyutta etkiler. Aksi hâlde gelecek eleştirilerin ardından sırtını bir kez daha yerden kaldırabilir mi, tahmin etmek güç. Umarım deplasmanda oynamasının da etkisiyle heyecanı üzerinden atar Mehmet ve gerçek kimliğini sahaya yansıtmayı başarır. Gençlerbirliği maçına dair en büyük beklentim bu.

4 ekleme:

Anonymous dedi ki...

her hafta lehinize yapilan duzenli hakem hatalarini da yaziyor musun? yazamazsin tabi nasil yazacaksin. neymis efendim lugano kart istiyormus ahahaha.

gltsry dedi ki...

evet bugün mehmet gerçek mehmet gibi oynadı...paniklemedi,sakindi, kendine güvenliydi,çalım bile yaptı...bugünün güzel olaylarından birtanesiydi mehmet'i böyle görmek.

apaç dedi ki...

tugay'a geç kaldık.

pinto aydın'a gösterilen gereksiz ilgi/sevginin yarısı bu çocuğa gösterilse de bari bizden sonrakiler mehmet güven'e geç kalmasa.

budur tek isteğim büyük(!) gs taraftarından.

Kapali Ust dedi ki...

Evet Mehmet dün gayet iyi oynadı, performansıyla, sakinliğiyle Tugay'ı hatırlatmadı değil. Ancak Şu ana kadar Galatasaray tribünleri Mehmet'i Beşiktaş maçında yaptırdığı anlamsız penaltıyla hatırlıyordu, bu kötü hatırayı unutturmak için Mehmet'in istikrar yakalayıp iyi oynadığı maçlarının sayısını çoğaltması gerekiyor.