İlkokul ve ortaokul yıllarımın bir bölümü, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde yüzerek geçti. 2000 yılının Ağustos'unda, ligin başlayacağı gün, Milliyet Gazetesi 18 takımın formasını bizim kulübün çocuklarına giydirmiş, "Dostça bir lig olsun" temalı bir haber yapmıştı. Galatasaray formasını kimselere bırakmadım tabii. O zamanlar az yavşak bir velet olmadığımdan hocalar pek severdi beni, sağolsunlar torpil geçtiler.

18 çocuğun bulunduğu fotoğraftan önce, gazetede boylu boyunca yayımlanan ve Galatasaray'ın yerini belli eden bu fotoğrafı koyayım dedim. Bugün böyle bir fotoğraf çekilemez tabii, Galatasaray'ın en yukarıda bulunduğu. İşin gerçeği, o gün de çekilemiyordu zaten; Fenerbahçe formalı Gökhan'ı en üste koymuşlardı ilkin, ben "Benim boyum daha kısa, olmuyor böyle." diye diye durumu zorla bu pozisyona getirtmiştim. İyi de yapmışım, aksi hâlde bu gazete sayfasını gururla saklamak yerine utanıp herkesten saklardım herhalde.

Ara ara bu tarz fotoğraflar ekleyeceğim; blog denen zımbırtı kişisel bir olgu en nihayetinde.

7 ekleme:

hrnglr dedi ki...

Fenerbahçe formalı arkadaşta bu durumdan biraz rahatsız gibi bir duruş sergilemiş :)

Kartal Bafiler dedi ki...

Trabzonlu'da fena sıkılmış.

muhder dedi ki...

yakalı forma efsanesi.

deNNis dedi ki...

kardesim, formaLar da sizLere biraz buyuk mu geLmis ne? :)

ozeLLikLe senin koLLara bakinca farkettim..

fenerLi de trabzonu omuzdan tutmus; "yukseLme, aLirim ayagimin aLtina" der gibi bir havasi var.
Galatasaray'da "aLtta ne b.k yerseniz yeyin, uste kuruLmusum ben abi" havasi icinde..

selaminko dedi ki...

ben senin su an en son bu postunu görebiliyorum. sonra girdiklerini göremiyorum. neden olduguna dair bi fikri olan var mı?

scapula dedi ki...

Son post bu olduğundandır. :)

Konyaspor - Fenerbahçe maçından sonra bir post yazdım, sonra baktım ki yeni bir şey söylemiyorum, sildim. İnsanlık temalı bir post idi.

Bayağı bir meşguldüm son günlerde, yazacak fırsat bulamadım. Bugün boş vaktim oldu karaladım bir şeyler, yarın bombardıman yapmak gibi bir planım var. :)

Sevgiler;

selaminko dedi ki...

ne bilim kale arkasında zannımca senin bloga birseyler ciziktirdiğin görülüyordu :) meğerse silinmiş:) eyvallah