01 Kasım 2008

Süleyman Olgun

Diğer oyuncu incelemelerinde olduğu gibi enine boyuna değerlendiremeyeceğim Süleyman Olgun'u. Ama bekleyemedim de. Sakatlandığı günden beri bekliyorum, düzelip oynasın da en azından nasıl oynadığını bilelim diye ama 4 hafta geçti düzeleceği yok. Adını ilk duyuşum, oynadığı son maça tekabül ediyor; 4. haftadaki Denizlispor - Trabzonspor maçına. O maçtan sonra da sakatlanıp bir daha oynayamadı zaten. Belki hatırlayan olur, maçın son dakikalarında sağ kanattan ceza alanına girip yerde kalan, hakem Özgüç Türkalp'in pozisyonu son derece yanlış değerlendirmesi üzerine sarı kart gören oyuncu Süleyman. Maç boyunca yüksek top kontrolü, şık çalımları ve pozisyon sezgisiyle dikkatimi çekti. Digiturk kumandasının "ok" tuşuna basıp yaşını öğrendiğimde, Türk futbolunun geleceği parlak isimlerinden biri olabileceği düşüncesine kapıldım.

Süleyman 1987 doğumlu, sağ kanatta oynuyor. Antalya Özel İdarespor altyapısı ürünü, Denizlispor'da yetişip bir senelik Denizli Belediyespor macerasının ardından dönüp Süper Lig'de oynama şansı elde etmiş. Belediyespor'daki hocası Ali Yalçın'ın Denizlispor'da da hocası olması onun şansı. O da bu şansı iyi değerlendirmiş olacak ki, ligin ilk 4 maçında 90 dakika forma giymeyi başarmış. Bakalım sakatlıktan çıktığında formasını bıraktığı yerde bulabilecek mi...

5 ekleme:

Mesut Ulukök dedi ki...

Selam Atahan hocam,

Ben "Spor Menüsü"nden "Parmak Arası Terlik"e taşındım.

Maksat Kolaylık Olsun'dan Spor Menüsü'nü, çıkartıp Parmak Arası Terlik'i koyuverirsin. :)

Anonymous dedi ki...

bu da mı akraba?

Mesut Ulukök dedi ki...

Ali Yalçın görevi bıraktı.

scapula dedi ki...

Bir deyim vardı, "X dediğim Y olmuyor", "Bilmemne dediğim yarını çıkaramıyor." falan gibi, aklıma gelmedi şimdi.

Ali Yalçın onun şansı dedik, adam akşamına istifa etti. Süleyman da sakatlığı atlatmış, gitmiş penaltı yaptırmış bu hafta. :)

Allah allah...

Anonymous dedi ki...

Allah'ın izniyle iyileşek daha iyi yerlere geliceksin.Çocukken az mı top koşturduk.:)