01 Kasım 2008

İki Ekmek, İki Süt

Eskişehirspor'un 1 değil, 3 değil, 5 puanı hak edip, beşte biriyle yetindiği futbol müsabakası. Başka? Çok güzel maç. Hakikaten çok zevkli maç. Daha başka? Hakemin futbol zevkimize kan doğradığı maç. Ee? Rıza Efendi'nin Fenerbahçe'ye verdiği cevapların bir yenisi; Beşiktaş ve Çaykur Rizespor'dan sonra, Eskişehirspor yönetiminde.

Saçı çekilmenin cezası sarı kart mı? Garip. İçeriden çıkan top, daha da garip. Kırmızı kart, bilmiyorum, bence değil. Gole giden Eskişehirspor'un atağının kendi lehlerine çalınan faul düdüğüyle durdurulması akıl alır iş değil. Maraton'daki Şeref Kürsüsü bantlarındakilere benzedi cümleler, aman Ata dikkat. Peki bu sezon Gökhan'ın sakatlanmadığı maç var mı? Her maç sakatlanıyor adam, sonraki hafta yine sahada, bak bu da garip.

Taş gibi takım olmuş Eskişehirspor. İşte lige böyle takımlar, böyle de deplasmanlar istiyoruz. Üç haftadır 90 dakika izleme fırsatı buluyoruz, üç haftadır da hayran oluyoruz. (Kimiz ki biz? Ben ve beni oluşturan etmenler, diyeyim.) Harika bir takım yaratmış çok saygı duyduğum Rıza Çalımbay Hoca. Gaziantep BŞB döneminden beri dikkatle takip ettiğim 10 numara futbolcu Serdar'ıyla, oyunu yönlendiren Poljak'ıyla, dikine oynayan Bülent Kocabey'iyle, tecrübesini konuşturan Bülent Ertuğrul'uyla, dünyanın en uzun kalecisi Ivesa'sıyla, fiziki görünümüyle 90'lı yılların ilk yarısından fırlayıp gelmiş stoper-santrfor kombinasyonu Tayfun'uyla, ikinci bahar yaşıyor ömrü Youla'sıyla, her topu indiren Anderson'uyla iyi işler yapıyorlar, belli ki yapmaya da devam edecekler. Yalnız benim favorim Özgür'ü oynatmıyor Rıza Hoca, alacağı olsun, ele güne rezil etti beni. :)

Anket mi yapsam acaba blogda, Edu bu sezon kaç gol daha atar kendi kalesine, deyu...

3 ekleme:

Anonymous dedi ki...

rıza çalımbay'ı bende çok tutarım.

eldeki malzemenin her zaman bir fazlasını vermiştir.

Anonymous dedi ki...

scapula;

tarafsız bir gozle bunları kalbimde iliklerimde damarlarımda hissettigim takım icin yazman cok hosuma gitti. bu sehrin halkı cok bekledi bu günleri; kimlerle oynamadık ki, bucasıyla,kartalıyla,pendikiyle,kucukkoyuyle,maltepesiyle... 2. lig a kategorisine cıktıgımızda sevinmistik. en azından kocaeli ile sakaryayla orduyla kafkafla oynayacaktık. kunakıtan alnımıza leke surmeye calıssa da o lekeyi elimizin tersiyle silmesini bildik hala tamamen temizleyemesekte. sonra inönüyü eskisehir ataturke cevirdik. serdarın ucluleri ile costuk.cok beklemistik en son kemalettinleri okochaları saundersları genc arifleri goren bizler icin cok guzel bir duyguydu bu.

daha basındayız herseyin ve rüya degil hicbirsey sonuna kadar gercek.en ucuz biletin 50 ytl olmasına ragmen eskisehir ataturkun tamamını dolduran taraftar da gercek.daha yeni basladık. biraz sabır ve altyapıya verilecek önem ile eskisehiri eski yıllardaki deplasman halıne getirecegiz.dosta dusmana dar edecegiz sadece cimleri.dagınık yazmıssan dusuncelerimi toparlayamadıysam kusura bakmassın artık ...Not: artık haftaya ozgur'u takımda goreceksin muhtemelen. serdar kart cezalısı.:P
senin kadir bekmezcinin direkten donen topuda fenaydı hani bu hafta:D

GoKaN

scapula dedi ki...

GoKaN,

Mutlu etti beni yorumun.

Etkileyici de bir yorum olmuş, hani hakikaten o isyanı hissederek okudum desem yeri. Kemal Unakıtan'la ilgili söylediklerini özellikle alkışlıyorum, "hâlâ tamamen temizleyemesek de" derken ki tarafsızlığını da... Ama artık herkes görüyor ki, Eskişehirspor taraftarının duruşu, bu konuda beyefendiye gereken cevabı vermekte. Kimi biliyorsam Eskişehirli, hepsi nefret ediyor adamdan.

Öyle, tekrar söyleyeyim, senin yorumların değerli benim için.

Sevgiler;
Ata