07 Kasım 2008

1903 YTL

Bazı oyuncular var, bazı takımlarda başarılı olamasalar bile verdikleri mücadeleden, insanlıklarından ötürü takdiri hak ediyorlar. Bu tip oyuncular, çok fazla tepki de görmüyorlar. Görseler de, maç içinde maçın siniriyle olup bitiyor tüm bunlar. Ben Cihan Haspolatlı'yı çok severdim mesela, hâlâ da severdim. Futbolu Galatasaray'da oynamaya yeterli değildi, ama insanlığı bana kendisini sevdirmeye yetmişti. Hem giydiği forma için elinden gelen tüm çabayı gösteriyordu, hem de bilinci ve kültürel birikimiyle Galatasaray'a yakışan bir oyuncuydu.

Beşiktaş'ta da Baki Mercimek vardı böyle. Transfer edildiğinde, bugün Tuna'ya nasıl gülüyorsam, ona da gülüyordum. Çünkü Beşiktaş için yeterli bir oyuncu değildi. Ama Beşiktaşlılar tarafından sevildi. Kötü oynadığında bireysel olarak küfür de ettiler, ama sonunda sevgiyle tribüne çağırdılar hep Baki'yi. Sahadaki mücadelesi ve duruşu, çeşitli yerlerdeki konuşmaları onu da Beşiktaş'a yakışan bir futbolcu yaptı hep.

Ne yalan söyleyeyim, ben de severdim Baki'yi. Geçtiğimiz günlerde, yaptığı müthiş bir asistin ardından çok ciddi bir biçimde sakatlanarak sezonu kapattı; yeri gelmişken geçmiş olsun diyeyim ve asıl konuya gireyim. Beşiktaşlı taraftarlar, Forza Beşiktaş forumunda bayrak yaptırmak için para toplamaya başlamışlar; Baki Mercimek de bu organizasyona 1903 YTL ile katılmış. Ve demiş ki;

"Bana gösterdiğiniz sonsuz destek ve sevgiye karşılık olarak ufak bir jest yapmak istedim. Nasıl ki sizden aldığım para alın terimin karşılığı ve helal ise, bu güzel organizasyon için benim de her bir kuruşum sizlere helal olsun."

Tüylerim diken diken oldu yahu! Ne güzel be!

1 ekleme:

Kartal Bafiler dedi ki...

Ben hep sevdim onu...En kötü oyununda bile kızamadım,ne yazıkki deli iboyada kızamyorum aynı nedenden,bunlar iyi insanlar ama kadroda yerleri varmı belirsiz.Bu da en az onlarıın suçu...