31 Ekim 2008

Sakatlıklar ve Skibbe

Uğur Uçar, sakat. Emre Güngör, sakat. Mehmet Topal, sakat. Tobias Linderoth, sakat. Barış Özbek, sakat. Hasan Şaş, sakat. Serkan Çalık, sakat. Ümit Karan, sakattı, Ağustos'tan beri ilk kez maça çıktı.

Geçtiğimiz sezona dönelim. Uğur Uçar, sakatlandığı Şubat ayına kadarki 36 maçın 33'ünde forma giymiş, 27'si ilk 11. Emre Güngör, transferinden sonraki maçların yalnızca birinde oynamamış. Tobias Linderoth, sakat olmadığı maçların tamamında ilk 11'de yer bulmuş kendisine. Mehmet Topal, Linderoth sakatlandıktan sonraki süreçte sadece 2 maç kaçırmış, onlar da sakatlıktan. Barış Özbek, sezon boyunca oynanan 52 maçın 46'sında sahadaymış. Hasan Şaş, çok büyük bölümünü sakatlıklarla geçirdiği sezonda her şeye rağmen 22 maçta forma giyebilmiş. Serkan Çalık 29 kez sahaya çıkmış, zihinlerde kalanın aksine az da süre almamış (15 maçta 45+ dakika sahada kalmış). Takımın en çok gol atan oyuncusu unvanını paylaşan isimlerden Ümit Karan da, Barış Özbek gibi 46 maçta görev almış. Bu oyuncuların öneminin rakamsal değeri, bu.

Bu sezona geri dönelim. Arda Turan, Harry Kewell, Aydın Yılmaz, Sabri Sarıoğlu (!) gibi çok önemli oyuncular, çok önemli maçlarda yalnız bırakmışlar takımlarını yine sakatlıkları nedeniyle. Servet Çetin, takımla doğru düzgün antrenmana çıkmadan sezona başlamış. Methiyeler düzdüğümüz kaleci Morgan De Sanctis, çok geç hazır olmuş, ondan önce "mecburen" oynatılan Aykut Erçetin'in kişisel bir hatası Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi'nden alıp UEFA Kupası gruplarına koymuş. Nonda'nın, Hakan Balta'nın "normal" sakatlıklarını saymıyorum bile. Orta sahada çift yönlü görev yapabilecek oyunculardan sadece Ayhan Akman'ın kaldığını, maçlara sağ beksiz çıktığımızı, kart cezalılarını...

- Skibbe gitsin! Kendisine verilen bu zengin kadroyu kullanamıyor.
- Hadi ya!?

1 ekleme:

Genç dedi ki...

ya abi, bu hocanın nesini savunuyosun nesine sabrediyosun gözünü seveyim ya...

-skibbe kalsın
- hadi ya?