02 Eylül 2008

Üslup

Bülent Uygun'a daldık, koskoca Fenerbahçe Spor Kulübü'nün internetten yaptığı açıklamayı görmedik.

Yazının tamamını buraya tabii ki geçirmeyeceğim. İsteyen şuradan okuyabilir. Ben tek bir paragrafını alayım. "Öncelikle Sayın Bilgiç, yazı da bana tura da bana, anlayışı ile kaleme aldığı kendince zeka ürünü ama aslında hiçbir kararlığı olmayan tarzından bir an önce vazgeçmelidir." diye başlayan yazı, yazarken çok sinirlenmiş olacaklar ki sona yaklaştıkça şu hâle geliyor;

Gelelim Sayın Bilgiç'in yazısının en anlamlı bölümüne yani hamaset kayığına bindirdikleri milyonlarca taraftarı, konuları-gündemi değiştirerek oyalıyorlar "Tek Kimlik Fenerbahçe" yazılarını yazdırarak hedef şaşırtıyorlar kısmına. Öncelikle Sayın Gürcan Bilgiç lütfen bize açıklayınız "Tek Kimlik Fenerbahçe" yazısı nasıl bir hedef şaşırtmadır?. Hangi hedef şaşırtılmıştır?. Yoksa siz bu yazınızla hedef şaşırtıp, tribünleri eli geçirmeye çalışan ve Fenerbahçe üst kimliği dışında kendi üst kimliklerini yaratmaya, bu üst kimlik altında nemalanmaya çalışanlara karşı yapılan mücadeleye karşı mı hedef şaşırtıyorsun?. Acaba sizin amacınız kendince üst kimlik yaratmaya çalışanlara karşı mücadele verenleri bu şekilde yıpratıp, bu mücadeleden döndürmek mi. Lütfen siz de bunu açıklayınız.
Ek:

6 Ağustos 2008:

Bir süredir basında kulübümüzün Xabi Alonso ile ilgilendiği hatta oyuncunun transferinde sona gelindiği gibi haberler yer almaktadır. Bugün tarihli bir çok gazetede de Alonso'nun transferi için Liverpool kulübü ile bir pazarlık, taktik stratejisi içinde olduğumuz şeklinde haberler yayımlanmıştır.

Bu haberler doğru değildir. Kulübümüzün Xabi Alonso'yu transfer etme gibi bir düşüncesi yoktur.

1 Eylül 2008:

Xavi Alonso'nun Türkiye'ye gelmek istememesi sebebi ile transferi yapılamamıştır.

1 ekleme:

KANDIRALI dedi ki...

zuhahaha bülent uygun'dan özür dileyesin geldi. bu ne fevkaladenin fevkinde bir yazıdır :)
Gürcan Bilgiç olsam bi hafta evden çıkmam bunları düşünüp anlamak için "ne demiş acaba bu adam bana?" diye ehhehe