Arkadaşlarla oturup içerken, bunu okuyup okuyup kendimizi kaybedercesine gülmüşlüğümüz vardır. Gündüz vakti de etkisinden çok bir şey kaybetmiyor. Başlığından her cümlesine kadar yapılabilecek bütün hataların yapıldığı bir yazı. Akıl almaz cümle bozukluklarıyla dolu. Kaynak Bülent Uygun'un resmi internet sitesi. Milliyetçiyim şuyum buyum diye gezen Bülent Uygun, evvela anadilini öğrensin. Çok da yorum yapmadan yayımlıyorum, etraf müsaitse sesli okunmasını salık veririm. Bunu da Bülent Uygun şiirleri kıvamına getirmişliğim vardır esasında ama neyse.

Öz Geçmişim

01.08.1971 yılında Sakarya'da doğan Bülent Uygun babası Fikret Bey Güreş Antranör olarak yaşantısını sürdürmekte, annesi Elmas Hanım'da Ev Hanımıdır. 14 yaşına kadar Güreş yapan bu süre zarfında birçok kez bölgesel birincilikler elde etmiştir. Futbolu şans eseri izlemeye gittiği arkadaşları sayesinde başlamıştır. Bir kişi eksik olması sebebiyle Ekrem Karaberberoğlu Hoca tarafından oynamam için davet edildi ve oynadıktan sonrada beğenilip babasıyla konuşulduktan sonra Hocası: "Güreşçi yapıp aç kalacağına Futbolcu yap yıldız olsun denilmiştir.

Ekrem Hocasının Babasına söylediğinden sonra artık Güreş idmanına gelmiyorsun, futbol idmanına gideceksin dediğinde ağlamıştı ve bunların sonucunda 17 yaşına kadar Sakarayaspor'un genç takımlarında oynayıp Genç Milli Takıma seçilip 15 kere 17 A genç oldu sonrası Sakaryaspor'da oynatılmayacağını düşünüp Ankara Şekerspor'a transfer olmuştur ve burda 1 yıl oynadıktan sonra Kocaelispor'da ilk kez Profesyonel oldu, Kocaelispor futbolunun anlamı, düşüncesi ve sevgisi oldu burada Şampiyonluklar başarılar ve eğlenceli 4 yıl geçirdi. Oynadığı futboldan dolayı 4 büyüklerin transfer listesine girdi, sonra o zamanda idolu olan Oğuz Çetin'in Fenerbahçeli olması sebebiyle ve onun çabalarıyla Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Geldiği ilk yılında 22 golle Gol Krallığı yaşayan ve adını altın harflerle tarihe yazdırıp birçok Şampiyonluklar kazanılmasında başrol oynadı. Dönemin Başkanı Ali Şen ligde rakiplerinden 5 puan Şampiyonlar Liginde 3 maçta 7 puan almış takımın kaptanı iken Sakaryalı olması sebebiyle takımdan uzaklaştırıldı. Başkan yaptığı hatayı anlayıp defalarca özür dilemesine rağmen o ilk gittiği Kocaelispor maçında ayağını kırarak bir daha o sevdiği formaya dönme şansını bir daha bulamadı. Sonra sırasıyla Çanakkale, Trabzonspor, Göztepe, Zonguldakspor ve Sivasspor formalarını giyip Turkcell Süper Liginde 85 gol atma başarısını gösterip bir ilk olarakta orta sahada oynarken Gol Krallığı ünvanını elde etmeyi başaran tek futbolcu olmuştur her attığı golden sonrada verdiği selamla bu ülkenin güvenliğini sağlayan Asker ve Polise manevi destek olarak Asker selamı ile özdeşleşen centilmen, hayırsever ve idealist bir futbolcu olarak 2001 sezonunda Sivasspor'da 30 yaşında futbol hayatına nokta koydu.

3.5 yıldır Menejerliğini yaptığı Sivasspor takımını 38 yıl sonra Süper Lige çıkartıp başarılı olmasını sağladı. Teknik Direktörlük yaşantısını gene canından çok sevdiği Sivasspor'da en altta 12 puandayken alan Beşiktaş galibiyetiyle deplasmanda başlayan genç Teknik Direktör bundan sonraki hayatında daha başarılı olmayı amaç ve hedef olarak kendine belirledi.

10 ekleme:

KANDIRALI dedi ki...

hahaha nerdende buldun bunu mükemmel türkçesi varmış :) böyle adamlar başarılı oluyor nasıl acıtasyon yapıyor hey allahım. bizde yıldız oldu ama bir tane seven görmedim

scapula dedi ki...

Abi sitesini gezsene bi herifin. Şu Bülent Uygun'dan 10 post daha çıkar yemin ederim.

KANDIRALI dedi ki...

adam kendisiyle bile roportaj yapmis. bende yapicam hehe

KANDIRALI dedi ki...

bis baska egkenceli site icin bkz http://www.hikmetkaraman.com hehe

Anonymous dedi ki...

türkçesini bilmem, haddime de değil zaten eleştirmek. ama şunu iyi bilirim: son 2 yılın tartışmasız en iyi teknik direktörüdür bu adam.

4ever55

euler dedi ki...

Tüm zamanların en itici,
Türk Futbol Tarihi nin gördüğü en cahil kişiliktir kendisi yazıda görüldüğü üzere.

Anonymous dedi ki...

hamur yemiş küçükken sürekli..çalışma sistemini etkiler o kadar çok karbnonhidrat..

dogan pamuk dedi ki...

inanmıyorum ya. hakikaten son nokta bu adam. fazlasın sen türkiye ye bülent abiiiiiiiiiiii...

şaka gibi !!!

Tahsin Gür dedi ki...

Daha ilk paragrafta asabım bozuldu lan.

Tahsin Gür dedi ki...

Daha ilk paragrafta asabım bozuldu.