26 Ağustos 2008

Milan Baros Galatasaray'da

Şimdi efendim... Harry Kewell, Fernando Meira, Morgan De Sanctis gibi oyuncuların Galatasaraylı olduğu bir sezonda yapılan bir başka büyük transfer olmaktadır kendisi. Tamam belki rüya gibi isimlerin konuşulduğu forvet transferi hususunda en iyisi o değildi, ancak bir düşünsenize Galatasaray'ın forvet hattında gol kovalayan sarı kırmızı formalı bir Milan Baros'u. Ciddi anlamda büyük bir transfer, çok yararlı olmasını bekliyorum.

2001 yılının Mayıs'ıydı. Fotomaç'ta tam sayfa okumuştum "Milan Baros Galatasaray'da" diye. Bir ay sonra Liverpool'a gitti Baros. 2004 Avrupa Şampiyonası'nın gol kralı, İstanbul'a dört yıl sonra geldi gelmesine, ancak Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmaya. Liverpool'un o dönemki oyuncularının, o efsanevi maçın etkisiyle İstanbul'u ne kadar sevdiğini biliyoruz. Önce Harry Kewell, şimdi Baros. Seneye de Gerrard gelir mi dersiniz?

:)

Şunu da ekleyelim:

5 ekleme:

KANDIRALI dedi ki...

Fotomaç yine bildi demek :) hayırlı olsun. Gerard da 4 sene sonra gelir :)
vay be bizim ufuk çam geçen sezonun başında Kartalspor da oynarken şimdi Baros'u tutacak şaka gibi :)

scapula dedi ki...

Kandıralı,

Tarihle ilgili bir hata yapmışım. 2004 değil, 2001 yazacaktım. Dolayısıyla, Gerrard'ı 7 sene sonra bekliyoruz. :)

Ufuk Çam'a başarılar. :)

Anonymous dedi ki...

kötü transfer, iyi futbolcu.

4ever55

Anonymous dedi ki...

crespo, adriano, cruz ve de zlatan gibi 1.90 boy ortalamasına sahip bir takıma sen tutupta bir 5. merkez santrfor olarak crouch'u getirirsen bu kötü bir transfer olur. yoksa herkes bilir crouch'un üst düzey bir futbolcu olduğunu.

kötü transfer, iyi futbolcudan bu idi kastım. dört bir yanımız ofansif orta sahalarla çevrili ve bu hepsi birbirinden ekabir orta sahaların oynayacabileceği yegane sistem var: o da 4-2-3-1.

ve sen tutup bu sisteme cuk diye oturan 2+1 adamın varken (+1 yaser'e gitsin), 7 milyon avro verip bir başka oyuncu transfer ediyorsun. ve 6+2 diye bir kuralın ve de her an problem çıkarmaya namzet bir basının olduğu bir ülkede yapıyorsun bunu.

4ever55

aşkın dedi ki...

4ever55'in söylediklerine aynen +1