02 Temmuz 2008

Yazık Oldu Yarınlara

Blogu açtığım ilk günden beri yazmak istiyorum, elim gitmiyor. Zamanın Bolognalısı Pierre Wome, şu güzel çocuğun parlak geleceğine vurdu tekmeyi. Adı Avrupa'nın büyükleriyle anılan Alper Tezcan, iki sene sonra Yıldırım Bosnaspor oyuncusuydu artık. Bugün ise Burdurspor'da hem antrenörlük, hem futbolculuk yapıyor. O Bologna maçının son dakikasında sahaya girmese, girecekse bir saniye geç girse, o an tam orada, o noktada olmasa bugün ya Galatasaray ya Avrupa'daydı. Okuyup yazması kolay, yaşaması değil işte.

Sonra geçen ay medya onu haber yaptı: "Türk futbol tarihinin en acı hikayelerinden birinin kahramanı Alper'e sahip çıkmadı Galatasaray, vefasızlık yaptı. 2 trilyonluk ameliyat masrafını bile Alper kendi ödemiş. Ve hâlâ Galatasaray sevgisi yüreğinde. Hâlâ diyor ki, 'Fatih Hocam, lütfen bana sahip çık.' Vesaire."

Yaz mevsiminin futbolsuz günlerinde, yapacak haber bulamayınca duygu sömürüsü yapmak kolay tabii. 9 sene geçmiş üzerinden, neredeydiniz bugüne kadar? Bugüne kadar internette adını arattığımda, hangi takımlarda oynadığını belirten resmi kaynaklar dışında Bologna maçından sonraki hiçbir bilgisine ulaşamıyordum Alper'in, şimdi her yerde Galatasaray'ın vefasızlığı. Sağ bek oynayan Alper için "Cimbom Hagi'nin Veliahtını Unuttu" başlığı atan bile var.

Oysa ki gerçekler öyle değil. Galatasaray Alper'e yardım etti. 2 sene kadroda tutuldu Alper, hiç oynamadan aldı parasını. Düzeldi de. Tabii ki eskisi gibi değildi ama gereken çabayı gösterseydi yine iyi bir futbolcu olabilirdi Okan gibi. Ağır sakatlık geçiren tek oyuncu Alper değildi. Hatalar yaptı, şöhreti kaldıramadı, barlardan çıkmadı Alper. Kendisi de kabul ediyor bunu zaten. 1,5 sene kiraya verildi, orada da yapamadı. Bu durumda da kulüp kapıyı gösterdi kendisine, ki normal. Ama işte o sakatlık olmasa, futboldan bu kadar kopmayacaktı Alper, bütün suç o hain tekmede, gerisi yalan. Hayallerindeki oyuncağa sahip olup, hiç oynayamadan onu kaybeden bir çocuğun yaşadıklarını yaşamıştır Alper. Bu yüzden acıdır hikayesi, çok acıdır. Daha fazla dramatize edilmesine ihtiyaç duymayacak kadar...

0 ekleme: