19 Temmuz 2008

Tahmin

Itandje
Sabri Meira Servet Hakan
Mehmet Linderoth
Arda Lincoln Kewell
Oliveira


14 ekleme:

Anonymous dedi ki...

oliveira şu sistemde gereksiz.

sol beke ivediyen bir futbolcu alınmalı. hakan kadir balta futbolcu değil.

arda sağda soldaki kadar efektif olamaz. kewell'a kadro içersinde başka bir mevki aransın. hatta drek kulübeye oturtulsun, uğraşılmasın.

emre varken meira alınmasın. servet ve güngör; aşık, uğur demirok ya da murat akça ile yedeklensin. haybeye stoper araştıırlmasın.

sabri sarıoğlu kaptan olsun.

Genç dedi ki...

abi sen 11'e sabri'yi yazıyosan bu adam kendini aşmış demektir :)

scapula dedi ki...

"İsimsiz"in tüm cümlelerinin çatısını değiştirerek bakalım bir;

Oliveira gerekli. Hava toplarında daha iyi bir oyuncu alabilsek fena olmazdı tabii.

Sol bek en transfer gerekmeyen bölgemiz. Hakan Balta futbolcu, Volkan da öyle, altta da Anıl var.

Arda sağda da efektif olabilir, belli olmaz. Orjini sağ kanat. Sık sık da yer değiştireceklerdir zaten Kewell ile. Yine de Kewell'ın sağda Arda'nın solda olduğu bir kadro daha iyi olabilir.

Emre varken Meira alınmasın diyemiyorum ben. Üçüncü (dördüncü) bir stopere ihtiyacımız var mı, var. Çok önemli bir maça denk gelir, Uğur'la veya Murat'la çıkamazsın. Dün gördük Murat'ı, tamam iyi oynadı diyoruz ama izleyebildiğim sadece ilk yarım saatte defansın arkasına kaçırılan topların haddi hesabı yok. Daha genç, olursa ileride olur. Meira da geldiği andan itibaren (bunu bir Servet-Emre aşığı olarak söylüyorum) bu ligin en iyi defans oyuncusu olur. Portekiz Milli Takımı oyuncusu yahu! Orta sahada da oynayabiliyor ayrıca, bunu da iyi yapıyor.

Sabri kaptan olsun, Galatasaray'ın tek maçını izlemem. :)

scapula dedi ki...

Gencom, Sabri'yi ilk 11'e yazıyorum da neden yazıyorum.

Bir. Adam olacak belki bu adam. Hatırlarsın, Ayhan'dan da nefret etmiyor muydum? Sabri de o görüntüye girecek bence yavaş yavaş, bazı komplekslerini aşacak konuma geldi çünkü. İki sezon önceki o müthiş performansını hatırlıyor musun Sabri'nin; ne bir arkadaşına terbiyesizlik yaptı o sezon, ne hakemle uğraştı. Şimdi de çok formda ve yine böyle bir şey bekliyorum açıkçası; ancak Sabri'nin kişisel özelliklerini düşünürsek, yanılma payım da hayli fazla.

İki. Sağ bek yok abi takımda. Alırlar mı, almazlar mı orası da belli değil. İşin içindeki adamlar "Bence orayı takım içinden biriyle götüreceğiz." diyor. Emre, Barış gibi adamları (isimleri ben attım) oraya monte edebilirmişiz mesela, ki sanmıyorum. Bu adamlar oynayacağına, orada oynamayı biraz bilen Sabri oynasın bari. Uğur'dan bu sene bize hayır yok. Ah Hasan Doğan ah, öldün diye bir şey demiyorum ama Uğur'umu yedin de gittin.

Üç. Başka çare yok yani abi anlayacağın. :)

uğur dedi ki...

abi herşey iyi güzel de itandje'den kesin olarak vazgeçilmedi mi? Yoksa bildiğin bişey mi var?

scapula dedi ki...

Itandje kesin olarak Galatasaray'ın kalecisi. Hadi %99 diyeyim, ölür mölür, uçağı düşer, veya ne bileyim dünyanın en iyi kalecisi gelip yalvarır Adnan Sezgin'e, "alın beni n'olur" diye... Ancak o zaman gerçekleşmez Itandje transferi.

Ben bu üç futbolcunun, haftaya başlayacak Almanya kampına katılacağını zannediyorum. Bir tek, her ne kadar bittiği konuşulsa da, Meira gibi müthiş bir oyuncuyu alabileceğimizden emin değilim. Ona %90, diğerlerine %99 bitti diyeyim.

Bildiğim bir şey var demedim, tahmin diyelim şimdilik ve bekleyip görelim ne olacağını. Sonuçta transfer çok karışık bir iş, resmi imzayı görmeden emin olunamıyor hiçbir şeyden, en son aşamada binbir türlü aksilik çıkabiliyor. Bu hafta netleşir her şey.

uğur dedi ki...

peki bu kadar kesin konuşmanızı sağlayan nedir? Yani medya itandje'den kesin olarak vazgeçildi diyorken siz nasıl kesin olarak galatasaray' ın kalecisi diyorsunuz?

uğur dedi ki...

ayrıca bana oliveira değil de crespo olacak gibi geliyo...

scapula dedi ki...

Medya? Hürriyet, Milliyet, Sabah, Vatan, Fanatik, Fotomaç, Fotogol, Fotospor gibi gazetelerin oluşturduğu medya mı?

Medyaya güvenmek yerine, başka bir şeylere güvenmeyi tercih ediyorum.

Tahmin dedim işte. Bir hafta bekleyelim, bakalım ne olacak... İmzalar atılmadan söylenen, konuşulan hiçbir şeyin değeri yok. Kesin olan, hepimizin içine sinecek transferlerin yapılacağı. Bir tek sağ bek konusunda şüphelerim var, o problemin de bir şekilde çözüleceğini umuyorum.

Anonymous dedi ki...

sabri sarıoğlu bu takımın bayrak futbolcusudur. özkaynak düzenimizden yetişmiştir ve takımın arda'dan sonraki en piyasa değeri olan futbolcusudur. yakın geleceğin müstakbel kaptanına haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

forever sabri

bilog dedi ki...

bana oliveira mı desen karan mı, karan derim. o yüzden oliveira alınsa bile o 11'in en ucunda karan olmalı. kadronun kalan kısmı güzel ben beğendim:) sabri'ye rağmen beğendim!

scapula dedi ki...

Evet.

Meira cepte.

Sıradaki gelsin. :)

ultrANIL07 dedi ki...

Karan'ı silmek de neyin nesi?

scapula dedi ki...

Silmedim ki, oynar bir şekilde. Ama zaten Nonda varken ve takım tek forvet oynarken, bir de yeni transferle ideal 11'de gösteremedim. Kadromuz çok zengin Anıl, Ümit gibi yedeklerimizin olması kazandıracak zaten bize şampiyonluğu. Ümit, Hasan, Nonda, Aydın, Ayhan, vesaire...

Diğer yandan, kaleci transferi bugün bitecek galiba. De Sanctis oldu gibi gözüküyor ama şu Ochoa olsa hiç fena olmazdı. Ah be ah, bir umut bekliyorum...