Türkiye Ligi'nin en iyi kalecisi geldi.

Çok iyi bir kaleci aldık. Simo - Tafi - Mondi - (...) serisini devam ettirecek bir kaleci... İtalya Milli Takımı'nda Buffon'un yedeği, Udinese'nin birkaç sene önceki yükselişinde önemli bir pay sahibi... Önemli bir transfer.

Kaç gol yiyeceğiz bakalım bu sezon... Bir de sağ bek alınsaydı... Bütün cümleleri üç noktayla bitirmek zorunda mıyım sanki? Sözün özü, De Sanctis'ten kimse şüphe duymasın. Artık Galatasaray'ın kalecisi Barcelona'nınkinden daha iyi.

Orkun da Konyaspor'a gidiyor. Bugüne kadarki emekleri için teşekkür eder, gelecekteki futbol hayatında başarılı olmasını dilerim.

İlave: Şimdi egosunu Galatasaray'ın başarısından daha fazla önemseyenler topluluğunun Aykutçu kanadını oluşturanlar, De Sanctis'in hatasını kollayacaklar. Hata yapmasa da yediği gollere şüpheyle yaklaşacak, yok bir de hata yaparsa bunu uzun süre dillerinden düşürmeyip bik bik edecekler. "Milli Takım", "Türk kaleci", "yabancı hayranlığı" ve "sabırlı bekleyiş" temalı kahvehane muhabbetleri, bu süre zarfında en sık başvurulan demagoji yöntemleri olacak. Ne zaman ki De Sanctis formunu bulacak ve büyük maçlarda büyük performanslar sergileyecek, işbu kitle hiçbir şey olmamış gibi futbol otoritesi edasında etrafımızda dolaşmaya devam edecek, başka bir Galatasaray futbolcusuna kafayı takacaklar. "Aydın şımardı", bu konudaki favorim.

4 ekleme:

bilog dedi ki...

vallahi hiç tanımıyorum. umarım bize yararlı olur. bu arada çok veya az gol yemek sadece kaleciye baglı degil önündeki tandemin uyumuna ve önliberonun yardımlarına da baglıdır. beklerin de çok büyük önemi var. bence de sanctis bu konuda çok şanslı.

bir de bu adamın 1 yıllığına kiralanması durumu var. acaba kiralanmasındaki amaç, aykut'un 1 sene daha tecrübelenmesi ve kaleyi ona vermek mi? bu adamın gelmesi aykut'u soğutmaz mı hem? umarım türkiye kupası maçlarında aykut oynar. o kadar çıkış yaptı adam, oynamadan bir sene geçirirse hem fiziksel hem psikolojik sorunlara yol açabilir bu.

scapula dedi ki...

Kiralanmasındaki sebebin yasal sorunlar olduğu söyleniyor. De Sanctis, Udinese'den Sevilla'ya olaylı bir transfer yapmış ve davası hâlâ devam ediyormuş. Galatasaray da bu davadan etkilenmemek için oyuncuyu satın alma yoluna gitmemiş. Ne derece doğrudur bilemeyeceğim, sadece böyle bir ihtimal olduğunu ekleyeyim istedim.

Diğer yandan, adamın Sevilla'yla olan sözleşmesi bitiyor zaten sezon sonunda. Bu da demektir ki satın almış gibi bir şeyiz bir nevi. De Sanctis alışılan performansını göstersin, onu kimse Galatasaray'ın elinden alamaz.

Aykut'a gelince... Hep söylüyorum, yine söyleyeyim. Dört dörtlük, mükemmel, ideal bir Galatasaray yedek kalecisi. Kaleye geçtiğinde gözüm arkada kalmaz, ama önüne de adam isterim. O adam De Sanctis işte. Aykut'a da kupa maçlarında ve olursa 6'dan fazla yabancıdan yararlanılmak istenen birkaç lig maçında şans verilirse alır belki 1-2 seneye Galatasaray kalesini, performansına bağlı olarak. Ama şurası kesin ki De Sanctis kadar iyi bir kaleci olamayacak hiçbir zaman.

Anonymous dedi ki...

dostum bir de sağ bek alınsa tam süper olucak demişsin ama o bölgede yerkürenin daniel alves'ten sonraki en iyi sağ beki sabri SARIOĞLU oynuyor. sol bektir o sol bek :=)

4ever55

ultrANIL07 dedi ki...

Ben Palop'un kaleciliğini hiç ama hiç beğenmem. Bu adam onun yedeğiyse vay halimize. Ancak yine de hiç izlemediğim bir kaleci hakkında yorum yapmak istemem.