14 Haziran 2008

Uğur Meleke

Beğenmiyor değilim yazılarını, kendisi de aklı başında bir adam profili çiziyor. Ancak bunlar, bugüne kadar gördüğüm en kötü spiker yanı maç yorumcularından biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Önce abudik gubidik futbol programlarında yorumcu oldu, ne işi vardı orada bilemedim ama sonra düşündüm ki adamın işi bu, tabii ki çıkıp konuşacak. Ancak bu spiker yanı maç yorumculuğu işi kendisine hiç hiç gitmedi, yapamıyor. Maça konsantre olduğundan mıdır nedir, kayda değer hiçbir şey söylemediği gibi, bir huyuyla kendisine güldürüyor. Maç oynanırken, söylemek istediklerini kafasında kuruyor, ardından spiker ona ne sorarsa sorsun bu kurduklarını söylüyor ve alakasız yerlerden soruya bağlamaya çalışıyor. Birkaç örnek, dünkü İtalya - Romanya maçından:

- Evet sevgili Uğur, Romanya iki kere gelebildi ama tehlikeli oldu. Sence bu pozisyonlar İtalya'nın hücumdaki şevkini kırabilir mi?

- Şimdi İtalya tarihinde böylesi yoktur, savunma hattı komple değişti. Sağda oynayan Panucci stopere geçti, ortadaki ikilinin biri kanatta biri kulübede şimdi. Bir önceki maçta sol bekte izlediğimiz Zambrotta da bugün açıkta oynuyor. Hollanda maçında stoperlik görevini üstlenen Barzagli'nin gerçek bölgesi orası değildi, keza şimdiki Panucci'nin de öyle. Yıllardır onu sağ bekte görmeye alışmıştık ama bakın şimdi stoperde izliyoruz kendisini. Romanya iyi geliyor evet.

- İtalya kimsenin beklemediği anda hemen golü bulup maçta eşitliği sağladı. Ne diyorsun Uğur, şimdi bizleri nasıl bir maç bekliyor?

- Ben bugünün ayın 13'ü, maçın da 13. turnuvanın 13. maçı olduğunu söylerken attı İtalyanlar. Zaten tam da İtalyanların uğursuz rakamının 13 değil 17 olduğunu söyleyecektim ki gol geldi.

1 ekleme:

bilog dedi ki...

yorumculuğunu çok beğenirim ama maç yorumculugu başka bir olay. dogrusun:)