29 Haziran 2008

Mazi Kalbimde Bir Yaradır

Euro 2008 bu akşam bitiyor. Liglerin başlamasına da daha epeyce var. Ne kaldı elimizde? Mazi. Arada gündeme, transferlere, doğrulara, yanlışlara da değiniriz ama şu maçlar başlayana kadar biraz nostalji yapalım.

Zamanın ne çabuk geçtiğini maçlarla daha iyi anlıyor insan. Trt'nin İkinci Lig'i verdiği zamanların en eskilerinde, maçlarını seyrede seyrede Vanspor'u birinci lige çıkardığımı hatırlıyorum mesela. Sonra daha ikinci ligdelerken, Fenerbahçe'nin yedek kadrosuyla çıktığı bir hazırlık maçında Fener'i yendiklerini... Özlüyorum o günleri. Sarıyer'in Birinci Lig'de olduğu zamanı... Pierre Esser fiyaskosunu... Mususi'yi, Kalenga'yı, Kona'yı... Madida'yı, Timofte'yi, Fuludu'yu... Stingaciu'yu, Ganchev'i, Ömerovic'i... Ali Nail'i, Aygün'ü, Fazlı'yı... Nuri Çolak'ı, Şanver'i, Ercan'ı... Feridun'u, Mecnun'u, Galip'i... Hamza'yı, Mustafa Kocabey'i, Kubilay'ı...

Ne çok zaman geçmiş. Yaşımız çok gerilere gitmeye müsaade etmez belki, ama yine de şöyle bir 15-20 sene önceden dolaşıp bugüne gelelim. Vira bismillah.

0 ekleme: