25 Haziran 2008

Güle Güle Song

Gitme demiştik Song'a, gitti. Oynadığı 4 sezon boyunca her maç düşündürmüştü sanki Galatasaray'da oynamak için doğduğunu. Çok yakışıyordu sarı - kırmızı forma ona. Lens sarı - kırmızısı değil, Galatasaray'ınki! Ancak vakit geldi, Song'a yol vermek gerekti. Ücretini düşürse takımda kalırdı ancak o buna yanaşmayınca en doğrusu bırakmak oldu. Geçen sene gönderilse cinayet çıkardı, bu sene Emre'miz, bir de yeni gelecek transferimiz (Zebina?) var.

Biliyoruz ki örnek bir profesyonelsin Song, ama Türkiye'nin en büyük takımıyla Şampiyonlar Ligi'nde oynamak varken üç kuruş için Trabzonspor'a gitmenin adı profesyonellik midir ki? Bulmuşsun Galatasaray gibi karakterine uygun takımı, ne işin olur Trabzon'da gözünü seveyim? Git yurtdışına, Galatasaray efsanesi olarak kal; Pope gibi, Capone gibi, hatta bir sezon oynayan Perez gibi hatırlayalım seni. Yok, on bin lira fazla veriyormuş Trabzonspor, orada İnter-Toto'ya oynayacağım!

Neyse, Song'u çok seviyoruz tabii. Maddi konularda her zaman problem çıkardıysa da seviyoruz. Orada da başarılı olmasını can-ı gönülden istiyoruz. Alkışlayıp bağrımıza basmak için de bir an önce Sami Yen'e bekliyoruz. Neden çoğul konuşuyorsam...

Güle güle Kamerun Aslanı! Çok sevdik seni!

0 ekleme: