02 Mayıs 2008

Sergen Yalçın


Şurada övgüler düşmüştüm Sergen Yalçın'a. Türk futbolunun en büyük efsanelerinden biri olduğundan ve Eskişehirspor'da oynuyor olmasından duyduğum üzüntüden bahsetmiştim. Yazının ana konusu Sergen olsaydı eğer, kariyerindeki başarılardan da bahsederdim; Beşiktaş'ta efsaneleşmesinden, Galatasaray'ı tek başına şampiyon yapmasından, Trabzonspor'a son on yılının en iyi topunu oynatmasından... Nostalji yaşamak ve unuttuklarını hatırlamak isteyenler şuradan Galatasaray'ın 2001-2002 sezonunda attığı gollere bakarak bir kez daha Sergen'e hayran olabilir. Tabii Galatasaray adına Sergen'i sahipleniyor değilim, Sergen bütün fırdöndülüğüne rağmen bir Beşiktaş efsanesidir. Yine de severim işte, büyük adam büyük futbolcudur Sergen.

Gelgelelim, Sergen yapmış yine yapacağını. Ligin bitimine iki hafta kala olanlara ben hiç yorum yapmayayım, Sergen kendi konuşsun:

"Uzun süredir yönetim maddi sıkıntı içinde olduğunu ve benimle birlikte bir çok futbolcuya ödeme yapmakta sıkıntı çektiğini bildirdi. Önceki gün futbolcu arkadaşlarımızla toplandık ve antremanlara çıkmama kararı aldık ve bunu da yönetime bildirdik. Ancak yine de ödeme konusunda herhangi bir fedekarlık yapılmadı. Ben de bunun üzerine yasal hakkımı kullanarak kulüple ilişkimi kestim olay bundan ibaret. Benimle berabeber başka arkadaşlarımda bu konunun kapsama alanı içinde"

Belki haklısın ama iki hafta bekle de sonra yap ne yapacaksan be Sergen. "Takım" çıksın Süper Lig'e, renklensin şu lig. Çok mu ihtiyacın var yüz iki yüz bin dolara? Bu kriz çözülemezse, Sergen'in futbolu bırakacağından korkuyorum. Umarım dünya gözüyle son bir kez gerçek liginde izleriz Sergen'i, en kötü ihtimalle lige yeni çıkan bir takımın bomba transferi olarak...

0 ekleme: