19 Mayıs 2008

Arda Satılsın

Newcastle United'in Arda için 15 milyon $ teklif ettiği yazılıyor. Fena para değil, ama çok iyi de değil. Eğer tekliflerine Arda'nın bir sonraki transferinden Galatasaray'a %30'luk bir hisse katarlarsa hiç beklemeyip verelim derim. Veya direkt 18-20 milyon euro teklif etsinler, yine verelim. Tabii Euro 2008'den sonra. Zira biraz daha yüksek teklifler de gelebilir duruma göre.

Türkiye gerçeklerini biliyoruz, Türk futbolcusu kendini bir yere kadar yetiştirebiliyor bu ülke sınırları içerisinde. Değeri düşmeden, iyi bir teklif de gelmişken biraz pazarlık edip satalım Arda'yı. Geçen sene Sevilla ve Roma 6 milyon euro verirken Sabri satılmasın istiyorduk, sonuç ortada. Bir de şu var; değil Arda, altyapıdan dünyanın en iyi futbolcusunu çıkarsak öyle çok büyük paralara satamayız.

Ortalama 5 milyon dolar Sabri'den, 20 milyon dolar Arda'dan alsak herkes kârlı çıkar bu işten, kazan-kazan mantığı işler. Arda'nın yokluğunun etkisini minimuma indirecek bir Aydın'la ve yapılacak diğer takviyelerle kadromuzu güçlendirir, maddi sıkıntıdan da bir nebze kurtuluruz. İngiltere'de kendini daha da geliştirecek, şut çekip sert orta yapmayı öğrenecek bir Arda'yı da gururla izleriz.

Satmazsak ne olur? Hiç problem değil, Arda çıkar yine topunu oynar en güzel şekilde. Biz de birkaç sene daha keyifle seyrederiz onu. Ama sonra Avrupa'ya giderken bu kadar kazandırır mı onu bilemem...

0 ekleme: