03 Mayıs 2008

#1 - Servet Çetin


Onun hikayesine değinmiştim aslında. O zaman uzun uzun yazdığımdan, şimdi kısa tutacağım yazıyı. "Klasik bir Servet yazısı nasıl başlamalı? Geldiğinde hepimiz şöyle şöyle dedik, şimdi hayranız, bravo Servet, vesaire vesaire..." diye başlamıştım o yazıya, şimdiki ise klasik bir Servet yazısı olacak işte.

Servet Çetin. Galatasaray taraftarı o geldiğinde iki görüşe ayrıldı. Galatasaraylıların bir kısmı Servet transferini facia olarak görüyordu, bir kısmıysa Sivas'taki yüksek performansından dolayı çekimser kalmıştı. Bu transfere apaçık sevinen ise yok denecek kadar azdı. Lincoln, Linderoth, Nonda, Volkan gibi gösterişli transferlerin yanında Servet'in gelişi sönük kaldı.

Şimdi çıkın sokaklara, sorun Galatasaray formalılara; hepsi bu yılın en iyi transferi olarak Servet'i gösterecektir. Bütün Galatasaraylılar, bu yılki şampiyonlukta en büyük payın kuşkusuz Servet'e ait olduğunu söyleyecektir. Uzatmalarda attığı kritik gollerle takıma kazandırdığı ekstra puanları, defansta yaptığı insanüstü müdahalelerle son 20 yılın en az gol yiyen takımı olmamızdaki katkısını, oyun sıkışmışken yaptığı müthiş hareketlerle taraftarı ve takımı canlandırmasını, klişe tabiri tüm klişelerin dışında bir duygu yoğunluğuyla kullanırsak sahaya yüreğini koyuşunu, saha ve saha dışındaki efendiliği ve dürüstlüğüyle gösterdiği adamlığını izlemekten çok büyük keyif aldık bu sene. Öyle ki, kendi adıma bazı maçlardan önce Servet'i izleyeceğim için ayrı bir heyacan kaplıyordu içimi.

Servet, takım tutmuyorsun belki. Tutuyorsan da belki Galatasaraylı değilsin, bilmiyoruz. Ama bu seneki performansın, hırsın, mücadelen, başarın seni artık Galatasaraylı yaptı, bilesin. Eğer ki bu kulübe uzun yıllar hizmet edecek olursan, sen de çok ayrı bir Galatasaray efsanesi olarak tarihteki yerini alacaksın. Belki de takım arkadaşlarınla birlikte Galatasaray'a kazandırdığın bu şampiyonlukla çoktan tarihteki yerini aldın...

0 ekleme: