07 Nisan 2008

Sabri ve Hakem Hatası


6 Nisan 2008. Gençlerbirliği maçı, dakika 44.

Yalvarıyorum son giyişi olsun Galatasaray formasını. Cihan'ı özledim yemin ederim. Var mı ötesi? Şu pozisyona penaltı vermeyen hakeme de bir daha maç yönettirmesinler. Dünkü olaylardan çok etkilenmiş gözüküyor. Yıllar sonra ilk defa resmi siteden açıklamalar yaptık, sonuç lehimize hakem hatası. Peki bunu her fırsatta ve yerli yersiz yapan Fenerbahçe'ye karşı neler hissettiğimizi şimdi Fenerbahçeliler anladı mı? Sanmıyorum.

Umarım bir yönetici çıkar bugün Gençlerbirliği'nin penaltısı verilmediğini, golle sonuçlanma ihtimali olan akınlarının saçma sapan bir ofsayt kararıyla kesildiğini ve hakemden Galatasaray adına memnun olmadığını söyler. Bizim derdimizin hakem hataları değil, hakem ahlâksızlıkları, ayak oyunları olduğunu da ekler.

Gürcan Bilgiç dün maçtan sonra Sporx'e yazı yazmış, ''Evet gol ofsayttı, ama olmayabilirdi de.'' gibi ifadeler kullanmış ve tabii son sözü Gençlerbirliği'nin verilmeyen penaltısına getirmiş. E Gürcan, madem karar hatalıydı, gazetedeki maç yazında niye buna değinmedin? Galatasaray lehine hakem hatası olmasa bu yazıyı yazacak mıydın?

Biz de sizin gibi ''Penaltı değildi, ofsayt doğruydu, Promise de atamazdı. Ayrıca Kerem itirazdan kırmızı görmeliydi.'' mi diyelim? Veya yine sizin gibi ''Zaten bizim hakkımızdı. O penaltı verilse de Galatasaray kazanırdı.'' mı diyelim?

İnsanın terbiye sınırlarını çok ama çok zorluyorsunuz.

0 ekleme: