Az kalsın Schalke'yi çekiyordu Fenerbahçe, Chelsea'yi çekti. Orta karar bir kura. Kolaylık - zorluk bakımından baştan ve sondan 4. bence, yani en ortalama kura. İlk maçın Saraçoğlu'nda olması dezavantaj. Fenerbahçe'nın asıl handikapı ise, en büyük silahı olan duran toplarını en zor kullanabileceği takımla eşleşmiş olması. Chelsea duran toptan kolay gol yemez, bu da demek oluyor ki Fenerbahçe'nin iki maçta atabileceği maksimum gol sayısı 1. Hadi atsınlar bir tane de duran toptan, olsun 2 (ki sanmam). Bunun karşılığında en az 6 gol yiyeceğini düşünüyorum Fener'in.

Az önce de söylediğim gibi Fenerbahçe elenecek fakat eğer ki fark yemezse bu sene önemli bir başarıya imza atmış olarak elenecek. Yok fark yerse (ki sanmam), bu noktaya kadar hep en kolay takımlarla eşleşerek gelmiş olması sorgulanmaya başlanacak.

Diğer eşleşmelere dönersek; Chelsea, Fenerbahçe'yi eledikten sonra Arsenal - Liverpool eşleşmesinin galibiyle, muhtemelen Arsenal ile eşleşecek.

Schalke 04 - Barcelona eşleşmesinden çıkacak olan Barcelona ise As Roma - Manchester United eşleşmesinden çıkacak Manu ile karşılaşacak yarı finalde.

Yıllarca unutulmayacak bir Arsenal - Manchester United finali bekliyorum. Kupayı da sene başından beri söylediğim gibi Manchester'ın alacağını düşünüyorum.

0 ekleme: