09 Mart 2008

Mahallenin Gururu


Son dönemin en iyi takımı bizim mahalleden çıkma. Bize de tabela misali yol göstermek görevi düşer. Hoş bizim bu mekânın adresini kimse bilmez ya, tesadüfen yolu düşen olursa doğru adrese yönelsin diyerekten konuya gireyim ben.

Nazmi Hasdemir blog işine girdi 2 ay önce. Kimdir peki Nazmi Hasdemir? Şu resmin sağ alt köşesinde kırmızı montuyla Yunanistan'dan gelen gol haberini takıma anlatmak için tepinen şahıstır. Yılların tribün emekçisidir. Tam rakamı bilmemekle birlikte en aşağı 30 yıldır Sami Yen, Konya, Ankara, Antalya, Milano, Kopenhag demeden desteklemektedir takımını. Biz ilkokuldayken her hafta Ali Sami Yen'e götürürdü oğlunu, bizim peder Fenerli olduğundan özenirdim. Baba Galatasaraylıdır anlayacağınız, bir de kendi gibi evlat yetiştirmiştir.

Galatasaray'ın ciğerini bilir. Dili sivri, kalemi keskindir. Bunca yıllık tecrübeden ve canından çok sevdiği takımının başarısızlığına tahammülsüzlükten kaynaklanıyor olacak, asabidir biraz. Zamanla alışırsınız üslubuna. E hadi o zaman izleyin Mahalle Takımı'nı. Göze hoş gelen futbol oynuyorlar.

1 ekleme:

Nazmi Hasdemir dedi ki...

ata kardes sagolasın gurulandım.trıbune cıkıs 12.12.1971 adanspor maçı