Bir ''Büyük Kaptan''ımız vardı, şimdi bir de ''Küçük Kaptan''ımız var. Konya'da sakatlandığında tüm Galatasaraylıların içi cız etti, 3 puana kimse sevinmedi. Dizi kırılan Uğur ise hâlâ sahadaki arkadaşlarını yalnız bırakmamanın kavgasında taç kullanmaya çalışıyordu. Olmadı, Türk futboluna ihanet eden federasyon gibi, ekmeğini yediği Galatasaray'a ihanet eden Batista gibi, dizi de ihanet etti Uğur'a, aldığı ağır darbe izin vermedi Uğur'umuzun o tacı atmasına.

Ameliyat olacak Uğur. Sezonu kapattığı söyleniyorsa da göreceksiniz bir an önce dönecek sahalara. Türk futbolundaki çarpıklıklar yüzünden Euro 2008 kadrosunda olamayacak belki ama daha önünde çok şampiyonalar olacak kolunda kaptanlık pazubandıyla çıkacağı. PAF ve Milli takımlar düzeyinde onlarca maçta kaptanlık yapan Uğur Uçar, 17 yaşında Galatasaray A Takımı kaptanı olarak da çıkmıştı sahaya. Biliyorum ki 30'lu yaşlarda da çıkacak. Resim her şeyi anlatıyor aslında. Bir de 21 yaşındaki Arda Turan'ın ''Bizim çocuklar'' diye bahsettiği takıma dair Uğur Uçar'ın sözleri...

"Sağolsunlar takım arkadaşlarım çok ilgileniyor benimle... Eğer otobüste Kaptan'ım başımın arkasına rahat olayım diye montunu koyuyorsa, yabancı bir takım arkadaşım mola verince bana da yemek getiriyorsa nasıl bir arkadaşlık ortamımızın olduğu ortadadır..."

2 ekleme:

Adsız dedi ki...

selam ben senay, gercekten super bir blog, eger facebook veya twitter varsa eklemek isterim...

scapula dedi ki...

Senay selamlar. Çok teşekkür ederim, mutlu ettin.

Facebook kullanmıyorum. Twitter var ama. http://twitter.com/atahanalt