18 Şubat 2008

Fenerasyon


Yıllardır uğraşıyorlardı futbolu da ellerine geçirmek için ama bir türlü başaramıyorlardı. Önce belediye takımları çıktı piyasaya, daha sonra Kasımpaşa. Bir sürü takımın yönetimine kendi adamlarını yerleştirdiler. Aziz Yıldırım gibi bir güç zaten devrede, bağırtıyor piyonlarını federasyon aleyhine. En vahimi, bizim başkanı da ayarttılar muhtemelen stat kozuyla, utanıyorum bunu söylerken. Geriye ne kalıyor? Medya desteği. Medyayı da arkalarına aldılar mı tamamdır. Kaçar mı hiç, büyük bir kamuoyu baskısı başlıyor Ulusoy aleyhine.

Sonunda kendi adamlarını getirmeyi başarıyorlar. Her alanda olduğu gibi burada da planlı bir çalışma sözkonusu. Karşılarında bu planlılığı sergileyebilecek, bu örgütlenmeyi başarabilecek başka birileri olmadığı için de her zaman başarıya ulaşıyorlar. İşte ulaştılar, futbolun yeni patronu Hasan Doğan. Diğer bir deyişle Tayyip Erdoğan. Ha Ulusoy çok mu iyi adamdı? Değildi, iyi adamlara yer yok bu kirli dünyada. Ama kötünün kötüsüne, en dibe doğru yol alıyoruz.

Korkuyordum ama peşinen aksi tutum sergilemekten kaçınıyordum. Bir atamayla birlikte her şey netleşti kafamda. Levent Bıçakçı'nın yarım kalan misyonunu tamamlayacaklar. Oğuz Sarvan gibi maksimum seviyede lekelenmiş bir adamı Merkez Hakem Kurulu'nun başına geçirdiler. Resmen Türk futbolunda Fenerbahçe iktidarı, Fenerasyon dönemi başladı. Çok zorlanacağız bundan sonra, çok çekeceğiz.

0 ekleme: